Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 08:27:34

На шляху реформування освіти

23.05.2014   11:43

22 травня з робочим візитом в Чернігові перебувала голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки Лілія Гриневич. У залі обласного Філармонійного центру фестивалів і концертних програм вона провела зустріч з педагогічними працівниками та відповіла на їх запитання стосовно проблем галузі освіти та її реформування. А перед тим поспілкувалася з журналістами.

- Попри складну ситуацію в державі, пов’язану з російською агресією, - заявила народний депутат, - у нас сьогодні є історична можливість і політична воля провести справжнє реформування освітньої галузі.

За її словами, першим кроком на цьому шляху стало прийняття у першому читанні нового закону про вищу освіту в Україні. Цим законом передбачається надання вишам більшого простору для дій, можливості вільно розпоряджатися коштами, наприклад, для участі вчених-викладачів у міжнародних наукових форумах та проектах. З іншого боку, і контроль за витрачанням цих коштів буде значно жорсткішим.

Закладено у новому законі й підвищення студентських стипендій до рівня прожиткового мінімуму. Проте реалізувати це положення можна буде лише після стабілізації ситуації в державі та покращання її економічного стану. Першочерговим же, на переконання Лілії Гриневич, є саме надання вищим навчальним закладам більшої самостійності, в тому числі й фінансової.

У зустрічі голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки Лілії Гриневич з освітянами області взяли участь заступник голови облдержадміністрації Сергій Журман та начальник управління освіти й науки облдержадміністрації Анатолій Заліський.
 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.