Інтеграція вищої освіти до європейського освітнього простору
5 травня у рамках робочої поїздки до області голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Журман та народний депутат України Валерій Дубіль відвідали Чернігівський національний технологічний університет, де ознайомились з матеріально-технічною базою закладу, поспілкувались з керівництвом та професорсько-викладацьким складом.

На зустрічі з керівництвом вищих навчальних закладів І-ІІ та ІІІ-ІV рівнів акредитації області та студентством чернігівських вузів, яка відбулась у приміщенні університету, голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти розповіла про схвалений Верховною Радою України у першому читанні проект Закону України «Про вищу освіту».
Зокрема, вона підкреслила, що головною ціллю прийняття нової редакції Закону є якість освіти відповідно до міжнародних стандартів. Цей законопроект передбачає децентралізацію управління вищою освітою, кадрову та академічну автономію вишів, підвищує якість освіти, що у свою чергу дозволить українським вузам бути конкурентоспроможними на міжнародному ринку праці.
Під час зустрічі в режимі діалогу освітяни та студенти мали змогу обговорити зміни, які чекають українську освіту після прийняття нового законопроекту, а також висловити свої думки та пропозиції. Доповнення і зміни, що озвучили присутні, стосувалися підвищення стипендій, зменшення загального навантаження на викладачів, фінансування студентських рад, стажування за різними програмами та створення баз для проходження практики студентів, навчання за подвійними спеціальностями, набору студентів у 2014 році тощо.
«Проект Закону України «Про вищу освіту» руйнує монополію впливу Міністерства освіти і науки України на вищі навчальні заклади, створює умови для незалежності університетів. Він є передумовою академічної свободи викладачів і студентів», — наголосила Лілія Гриневич, спілкуючись з представниками засобів масової інформації області.
Вона виразила сподівання, що проект буде прийнятий Верховною Радою України у другому читанні вже на початку літа. А до цього головним завданням Комітету є узгодження всіх пропозицій від освітян, студентства, роботодавців в інтересах підвищення якості вищої освіти, а значить конкурентоспроможності наших випускників.
«Законопроект має зняти будь-які бюрократичні бар’єри для інтеграції вищої освіти до європейського освітнього простору», —підкреслила голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич на завершення.
Останні новини Чернігівщини
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.
На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42
Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.
Ukraine Facility: як це працює на Чернігівщині 13:18
У травні 2024 року Україна та ЄС підписали Рамкову угоду щодо спеціальних механізмів фінансування для нашої країни згідно з інструментом Ukraine Facility.
Леся Карнаух: Надходження до місцевих бюджетів за півріччя зросли на 18,2 % порівняно з минулорічним показником 12:44
До місцевих бюджетів за січень – червень 2025 року надійшло 236,5 млрд грн. Це на 18,2 %, або майже на 36,4 млрд грн більше показника за перше півріччя минулого року.