Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 14 червня, 19:32:39

Майбутнє освітньої галузі обговорювали в Козелецькому районі

06.05.2014   07:55

5 травня в приміщенні Новошляхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Козелецького району відповідали на наболілі запитання освітян голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки Лілія Гриневич, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Журман та начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Анатолій Заліський.

У ході зустрічі освітяни Козелецького, Носівського та Ніжинського районів торкнулися низки актуальних питань галузі.

Зокрема йшлося про якість середньої освіти та відповідність підручників, існування сільських малокомплектних класів та шкіл, започаткування інклюзивного навчання, існування таборів літнього відпочинку, позакласну роботу зі школярами, зміни до Закону „Про вищу освіту” та багато інших.

Найболючіші питання, які піднімалися в ході зустрічі, стосувалися можливого зменшення оплати праці вчителя в рамках антикризових урядових заходів, а також скасування можливості виходу на пенсію вчителів за вислугою років. Лілія Гриневич сказала, що з усіма вищевказаними змінами Комітет з питань освіти і науки не погодився і повернув їх уряду на доопрацювання, оскільки в такому вигляді вони не отримають підтримки під час голосування у Верховній Раді. Але разом з тим, вона зазначила, що, враховуючи вкрай складну ситуацію в країні, не слід очікувати підвищення рівня вчительської заробітної плати у поточному році.

В свою чергу, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Журман запевнив присутніх, що обласна влада шукає можливості для того, щоб виплачувати належну освітянам Чернігівщини надбавку за престижність праці на рівні 20%. Натомість він закликав керівників районів віднайти інші шляхи економії коштів, але не зменшувати вказану надбавку.

Вчителі Носівщини торкнулися питання функціонування літніх таборів. А саме, чи працюватимуть вони у цьому році і чи потрібні вони взагалі на думку Лілії Гриневич. Голова Комітету ВРУ висловила своє бачення, що такі табори потрібні, адже вони забезпечують перебування дітей під наглядом у період канікул, коли їхні батьки на роботі. Але її позиція полягає в тому, щоб перебування дітей у цих таборах вважалося виключно відпочинком, а не їхнім оздоровленням.

Що ж стосується літнього оздоровлення дітей, то Сергій Журман зазначив, що вже зараз усі відповідні структурні підрозділи облдержадміністрації займаються цим питанням, аби діти нашої області змогли пройти повноцінне оздоровлення в літній період, в тому числі в санаторних закладах Чернігівщини.

Під час зустрічі освітяни зачепили ряд поодиноких проблем, які не носять загального характеру, але тим не менш потребують вирішення, в тому числі й на законодавчому рівні. Тому Лілія Гриневич пообіцяла розібратися з ними та внести на розгляд законодавців.
Зрештою, як зійшлися на думці учасники сьогоднішньої зустрічі, зусилля усіх сторін мають бути спрямовані на підвищення авторитету праці педагога та якості української освіти.

Останні новини Чернігівщини

Ринок праці мовою цифр

Ринок праці мовою цифр 14:19

Протягом січня-травня 2025 року на Чернігівщині:

Під виглядом спадкоємців заволоділи нерухомістю померлих чернігівців – викрито групу осіб 14:15

За процесуального керівництва Чернігівської окружної прокуратури повідомлено про підозру трьом чоловікам у шахрайстві у великих розмірах, використанні підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 3, 5 ст. 190, ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 14:08

Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 випадок загибелі на водних об'єктах, 3 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 4 особи постраждали.

Після хвороб, операцій, травм і поранень: українці можуть отримати  безкоштовну реабілітацію

Після хвороб, операцій, травм і поранень: українці можуть отримати безкоштовну реабілітацію 11:35

За останні півтора року 600 тис. українців отримали безоплатну реабілітаційну допомогу. Зараз її надають у 555 медичних закладах – там переважно зроблений ремонт, є необхідне устаткування та фахівці.

 Програма підтримки «Ветеранський спорт»: запитання та відповіді

Програма підтримки «Ветеранський спорт»: запитання та відповіді 11:17

Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України з метою підтримки ветеранів війни, заохочення до фізичної активності, покращення психологічного здоров'я та соціальної інтеграції 15 січня 2025 року започаткували програму Ветеранський спорт.