Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 01:06:36

День відкритих дверей чернігівського міского центру зайнятості

14.10.2011   08:00Агенцiя

Насичений цікавими заходами і подіями був День відкритих дверей для соціально незахищених верств населення – молоді та осіб з інвалідністю, що відбувся 11 жовтня в Чернігівському МЦЗ. Вже зранку там панувала ділова атмосфера…

“Круглий стіл”

Розпочалося все із засідання “круглого столу” “Проблеми реалізації права на працю та рівних можливостей для незахищених верств населення – молоді та осіб з обмеженими фізичними можливостями”, участь у якому взяли представники центру зайнятості, соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, місцевих органів влади, підприємств, навчальних закладів та громадських організацій Чернігівщини. Були навіть гості зі столиці – представники посольства Королівства Нідерландів в Україні та ГО “Фундація прав людини”.

На початку, як і годиться, з привітальним словом до присутніх звернувся господар заходу – директор Чернігівського МЦЗ Олександр Зевченко. Він повідомив, що організаторами цього масштабного дійства виступає центр зайнятості та Чернігівське міське громадське об’єднання інвалідів “Шанс”, що є регіональним партнером “Фундації прав людини”.

Виконавчий директор Фундації Євген Фомін зазначив, що очолювана ним організація з липня 2011 року по лютий 2012 року реалізує в Україні, а саме в Чернігівській Чернівецький, Львівській, Житомирській та Кіровоградській областях, за кошти нідерландського благодійного фонду Програму з ефективної зайнятості та захисту трудових прав проблемної молоді. Проект спрямований на профорієнтацію молоді з особливими потребами, захист їх трудових прав та соціальний супровід при здобутті освіти та працевлаштуванні. Інноваційний характер програми полягає в посиленні ролі громадських організацій у вирішенні проблем зайнятості молоді. Мета проекту – “об’єднати ключових гравців на одному полі”, тобто посилити співпрацю громадських організацій та муніципальних соціальних установ, що опікуються проблемами молодих людей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у питаннях соціального супроводу задля реалізації їх права на освіту та працю.

Слово взяла і перший секретар посольства Королівства Нідерландів в Україні Маріша Пехачек. Вона розповіла про діяльність Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів, зазначивши, що ця благодійна організація вже давно підтримує різні проекти в Україні.

З ситуацією на ринку праці Чернігова та послугами служби зайнятості присутніх ознайомив Олександр Зевченко.

– Щорічно ми обслуговуємо 12-14 тисяч громадян, які шукають роботу. З них 2,3-2,5 тисячі або 18-20% становлять соціально незахищені верстви населення (молоді матері, випускники, особи з інвалідністю, люди передпенсійного віку), – сказав він. – Статистика свідчить, кожну другу особу з особливими потребами, яка звертається до центру зайнятості, нам вдається працевлаштувати.

Задля цього служба зайнятості використовує різні методи та форми роботи: надає дотації роботодавцям на створення додаткових робочих місць, пропонує безробітним професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації, участь в оплачуваних громадських роботах тощо, а ще – тісно співпрацює з громадськими організаціями, роботодавцями та місцевими органами влади.

“Саме роботодавець є основним партнером в реалізації державної політики зайнятості, взаємодія з яким безпосередньо впливає на якість надання центром зайнятості соціальних послуг населенню”, – наголосив Олександр Зевченко.

Обговорення проблем сучасних дітей-сиріт та людей з обмеженими фізичними можливостями викликало жваву дискусію аудиторії. Учасники “круглого столу” були одностайні у думці, що інтернат формує у своїх вихованців споживацьке ставлення до життя. Дитина живе там на всьому готовому – вона не вміє вести домашнє господарство (готувати, шити, прати, прасувати, лагодити). Діти-сироти виходять із закладу абсолютно непристосованими до життя. “Дух жебрацтва” культивується і державою, і благодійниками. Замість того, щоб вчити їх всього, що їм знадобиться в житті, досягати самотужки, сиріт навпаки привчають до дармовщини.

– Що знає дитина з інтернату?! Їжа береться в їдальні, іграшки привозять спонсори, – сказала голова “Шансу” Світлана Федорова. – Вони самі досягати нічого не вміють і вважають, що їм всі винні.

Водночас Євген Фомін зауважив, що працевлаштування – не обов’язок роботодавця, а право, і навіть соціально незахищені верстви населення мають це усвідомлювати і вміти боротися за “своє місце під сонцем”, а завдання держави і благодійників “дати замість риби вудку і навчити рибалити”.

Учасники “круглого столу” дійшли висновку, що в Україні соціальній адаптації дітей-сиріт та осіб з обмеженими фізичними можливостями приділяється недостатньо уваги. Євген Фомін запропонував узагальнити пропозиції, висловленні на засіданні, і врахувати їх у подальшій роботі всіх установ, що опікуються проблемами соціально незахищених верст населення, задля підвищення результативності надання їм соціальних послуг.

Ярмарок вакансій

Для безробітних, які мають інвалідність, того дня відбувся ярмарок вакансій. На запрошення взяти участь у заході відгукнулися представники дев’яти місцевих підприємств та організацій.

Роботодавці, презентуючи свої підприємства, ознайомили безробітних з наявними вакансіями, умовами роботи, вимогами до працівників та рівнем заробітної плати. Того дня відвідувачі мали добру нагоду підшукати собі прийнятне місце роботи та поспілкуватися з представниками підприємств.

На ярмарку було представлено чимало вакансій. Наприклад, на ТОВ “Рекламна агенція “Голд Ф’юче” потрібен помічник у відділ шовкотрафаретного друку, ТОВ “Робамаг України”, Чернігівське УВП УТОГ та ВАТ “ТК Стиль” шукали швачок. Представниця ЖРЕДу-13 пропонувала роботу двірника-прибиральника прибудинкової території та двірника-прибиральника приміщень. “Ми обслуговуємо мікрорайони нової та старої Подусівки, – зазначила інспектор відділу кадрів Любов Петрушанко. – Залюбки працевлаштуємо людину з інвалідністю. Відразу зазначу, що підіймати важкого не доведеться. Прибирати потрібно буде будинки, які не мають сміттєвих контейнерів”.

Представниця ПП “Седам-Маркету” Наталія Сидоренко пропонувала вакансії продавця продовольчих товарів, охоронця торгової зали, прибиральника приміщень. Прибиральник службових приміщень потрібен і на ПП “Формат М”.

Чернігівське УВП УТОС запрошувало на роботу слюсаря-сантехніка та оператора флексографічного друку. Інспектор відділу кадрів Тетяна Деревянко, зазначила, що незважаючи на те, що найпопулярнішим в наш час видом нанесення друку на рулонні матеріали, що використовують для пакування, є флексографічний друк, оператора днем з вогнем не знайти. “Було б у людини бажання працювати, а ми і на роботу візьмемо, і навчимо”, – підсумувала вона.

У той час, коли представники підприємств консультували безробітних, котрі зацікавилися пропозиціями роботи, та домовлялися з ними про подальші співбесіди, КП “Пологовий будинок Чернігівської міської ради” знайшов собі електромонтажника. Направлення на роботу він отримав під час ярмарку.

Тренінг для дітей-сиріт

А в сусідньому кабінеті в цей час тривав тренінг для молоді. Запросили на нього дітей-сиріт з Чернігівських професійних ліцеїв залізничного транспорту та деревообробної промисловості і ДПТНЗ “Чернігівський професійний будівельний ліцей”. Загалом було 20 осіб. Вчив їх Євген Фомін.

Тренінг був побудований на основі вправ, завдань, тестів та рольових ігор, виконання яких допомагає його учасникам краще зорієнтуватися в різних комунікативних ситуаціях. Слухачі тренінгу вчилися спілкуватися, відчувати міру в словах та контролювати свої жести і реакції. Вони дізналися про можливість соціального супроводу при працевлаштуванні, куди звертатись за захистом та консультаційною допомогою, як правильно писати резюме і поводитися на співбесіді. Інтерактивна форма роботи дозволила кожному учаснику поділитися власним досвідом, а тепла атмосфера у групі сприяла глибокому самоаналізу. Діти з задоволенням брали участь у рольових іграх, прогнозували різні ситуації, робили висновки, ставили запитання. Під час тренінгу вони отримали вичерпну інформацію щодо роботи центрів зайнятості, можливості здобуття затребуваної на ринку праці професії та працевлаштування, а ще – чимало практичних порад і рекомендацій. Євген Фомін впевнений: цей захід у майбутньому допоможе дітям зорієнтуватися у життєвих ситуаціях, зробити правильні висновки та вчинки.


Валентина Федусь, головний спеціаліст відділу оргроботи та взаємодії з соціальними партнерами та громадськістю ОЦЗ

Останні новини Чернігівщини

 150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні

150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні 17:03

Наш регіон – один із 8 в Україні, який, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, отримає кошти від держави на облаштування безпечних умов у закладах освіти.

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування 16:54

Театральний „Фестиваль взаємності“ об’єднає чеських та українських митців у п’яти містах України. ǿетою фестивалю є поєднання культурних наснаг Чеської Республіки та України через мистецьке вираження та підтримку діалогу й взаєморозуміння серед митців обох країн.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини