Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 липня, 03:47:26

Дієві кроки на шляху до інклюзивної освіти

27.03.2014   11:56Агенцiя

«Ми хочемо всім розкрити очі на цю проблему» — так розпочалось розширене засідання колегії обласного управління освіти і науки. Ця проблема – навчання і виховання дітей з особливими потребами.

Від 2010 року й Україна долучилася до світової практики інклюзивної освіти. Наразі в області є вже власний напрацьований досвід, створюються відповідні умови в навчальних закладах. Долати ж складнощі, які виникають, освітяни своїх колег мотивують так: «Пройміться тривогою батьків, у яких є хворі діти».

Розумові вади; затримка психічного розвитку; порушення мовлення, опорно-рухового апарату; зниження слуху і зору – в області 462 дітей з такими вадами навчаються за індивідуальною формою.

В обласному управлінні освіти і науки говорять: «У нас є індивідуальна форма навчання – дітки сидять вдома, і до них приїздить вчитель».

Отримуючи освіту, разом з тим ці діти залишаються обмеженими в спілкуванні і в більшості випадків соціально дезадаптованими. Саме ці проблеми і має «зняти» інклюзивне навчання.

Сьогодні одна із перепон у впровадженні інклюзивного навчання – брак адекватної інформації в суспільстві.

За словами начальника управління Анатолія Заліського дехто не розуміє і каже: це додаткові кошти. Насправді – зовсім навпаки, це економія. Бо індивідуальне навчання однієї дитини – 10-14 годин на тиждень, це дві третини педагогічної ставки. У класі ж вводиться півставки асистента вчителя інклюзивного навчання. Крім того, і коефіцієнт розрахунку бюджетних коштів на учня інший.

Втім, фінансове питання тут далеко не на першому місці. Головний «плюс» — для самої дитини і її батьків.

«Морально суспільство переважно готове до того, що «звичайні» і «особливі» діти навчатимуться разом» — констатує Анатолій Заліський. Наразі освітяни «підтягують» технічне забезпечення – від спеціальних підручників та транспорту і до відповідного облаштування навчальних закладів.

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини