ЗНО-2014: стартувала кампанія з реєстрації учасників незалежного тестування
В Україні із 3 січня розпочинається реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО). Про це повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО).
"Цього року ми проводимо експеримент щодо відкриття банку тестових завдань для масового тесту з української мови та літератури. Наприкінці реєстрації ми плануємо на сайті УЦОЯО, на сайтах усіх регіональних центрів розмістити матеріал, де будуть приклади всіх тестових завдань, які очікують абітурієнтів цього року. Вони будуть згруповані за темами і за складністю", - розповіла в ефірі "5 каналу" директор УЦОЯО Ірина Зайцева.
Внести особисті дані абітурієнти зможуть до 5 березня. Змінити інформацію в анкеті дозволяється до 19 березня.
За попередніми підрахунками, у 2014 р. участь у незалежному тестуванні візьмуть понад 300 тис. осіб. Для складання ЗНО їм дозволено вибрати не більше чотирьох предметів.
Крім української мови, тестування можна пройти ще шістьома мовами: російською, угорською, румунською, молдовською, польською і кримсько-татарською. Розпочнеться ЗНО 3 червня тестом з української мови, а закінчиться - 27 червня тестом зі світової літератури.
Проведення оцінювання державі обійдеться у 110 млн грн. Частину коштів освітяни планують направити на впровадження експерименту.
Останні новини Чернігівщини
Прокуратура через суд стягнула з лісгоспу майже 1,4 млн грн шкоди, завданої незаконною порубкою дерев 11:54
Господарський суд Чернігівської області у повному обсязі задовольнив позов Новгород-Сіверської окружної прокуратури та зобов’язав ДП «Новгород-Сіверськрайагролісгосп» відшкодувати майже 1,4 млн грн шкоди, завданої незаконною порубкою дерев.
У Корюківській громаді працює мобільна соціальна служба 11:51
На Корюківщині запроваджено новий формат соціальної підтримки, який дозволяє оперативно реагувати на потреби мешканців, особливо у віддалених населених пунктах. З червня тут працює мобільна соціальна служба – на базі місцевого Центру надання соціальних послуг.
3740 звернень щодо домашнього насильства: у Чернігівській ОВА відбулося засідання профільної робочої групи 11:48
Напередодні старту Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у Чернігові провели засідання робочої групи з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство у співпраці та за підтримки Сабкластеру з питань гендерно зумовленого насильства та Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.
У Чернігові поліцейські оперативно встановили і затримали грабіжника 11:46
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції спільно з патрульними поліцейськими «за гарячим слідом» встановили 18-річного молодика, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном 50-річної чернігівки.
Чернігівські поліцейські перекрили канал незаконного поширення психотропних речовин 11:45
Оперативники Чернігівського районного управління поліції викрили 42-річного чоловіка, який займався розповсюдженням особливо небезпечних психотропних речовин. Зловмисника затримано, йому загрожує до 10 років позбавлення волі.