Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 19:34:47

За винаходами українських школярів ганяються NASA та Sony

20.12.2013   10:29Агенцiя

Розробити дорожнє покриття, що видно і вночі, і під снігом, і за поганих погодних умов. Створити дешеві та легкі в технічному обслуговуванні амортизатори. Сконструювати двигун із двох металевих пластинок. Це завдання не для інноваційного технопарку й не для провідних науковців України. Це цьогорічні конкурсні випробування для старшокласників на Всеукраїнському турнірі юних винахідників та раціоналізаторів, що вже вшістнадцяте проходив у Чернігові.

Про винаходи молодих науковців організатори змагань розповідають дуже обережно — бояться, що ідеї перехоплять.

— Те, над чим працюють наші діти, — це не іграшки, а справжні конкурентоспроможні винаходи. Їхніми розробками цікавляться космічна агенція NASA, фірма Sony, весь час відслідковують наш сайт французькі, ізраїльські, німецькі, американські компанії. На деякі винаходи учасників турніру вже є патенти. Наприклад, Максим Дмитренко починав у нас на турнірі як учасник, а зараз уже член журі та аспірант. Він запатентував аж 14 винаходів, — розповідає голова журі Андрій Давиденко. Сам раціоналізатор, на рахунку якого 42 винаходи, він започаткував турнір ще у 1998-му. А вже за п’ять років наші змагання ЮНЕСКО визнала наймасштабнішими у світі. Адже, хоча за документами турнір і вважається всеукраїнським, та в дійсності він міжнародний. Уже традиційно в ньому беруть участь російські та білоруські команди. А на наступний рік є бажаючі з Молдови, Румунії та Німеччини.

Організатори запевняють: оцінювали не винаходи дітей, адже це продукт творчої діяльності, і судити, який із них краще, неможливо. Змагалися, скоріше, в умінні презентувати свої розробки — у ролі винахідника, патентознавця чи конструктора.

Цього ж року журі найбільше вразила команда з Харкова (на фото). Її капітан саме займається розробкою дуже серйозної конструкції.
— Я винайшов спосіб гасіння коливань конструкцій мостів. Зараз почастішали землетруси й цунамі, тому мій винахід може стати в нагоді в сейсмоактивних зонах та врятувати мости від руйнування. Уже подав заявку на реєстрацію корисної моделі. Зараз я працюю над доповіддю на цю тему для Малої академії наук, — поділився Ярослав Моря, капітан команди-переможниці.

Молода зміна науковців вселяє надію на майбутнє України. Це, звичайно, якщо талановитих юних винахідників не переманять активніші закордонні компанії.


http://vid.cn.ua/content/view/9699/65/
 

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.