Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 травня, 04:42:07

До 350-річниці Чорної Ради

11.12.2013   08:16Агенцiя

Щойно побачила світ збірка матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції, приуроченої до 350-ї річниці Чорної Ради в Ніжині (26 червня 2013р. м. Ніжин) "Громадянські протистояння в історії України: від непорозумінь і розбрату до національної консолідації".

У збірці представлені праці провідних вчених України та Росії.

Співорганізаторами конференції виступили Ніжинська міська рада, Український інститут національної пам’яті, Ніжинський державний університет ім. Миколи Гоголя, Ніжинський краєзнавчий музей ім. Спаського І.Г.

Проблема національної консолідації і нині залишається актуальною. Саме тому Ніжинська міська рада в дні 350-річчя Чорної Ради виступила з ініціативою заходів, спрямованих на формування загального консенсусу та взаємоповаги в українському суспільстві.

За підсумками роботи конференції була схвалена резолюція в якій зазначається, що Чорна Рада 1663-го року в Ніжині стала однією з найбільш пам’ятних, але водночас і найтрагічніших подій в історії України. Її наслідком став поділ територій України по Дніпру на Правобережну, яка визнала польську владу, і Лівобережжя, підвладне Росії. В обох частинах розколотої козацької держави було встановлено окремі уряди з протилежною політичною орієнтацією, що боролися між собою.

Історичні уроки є важливими для наступних поколінь, і на помилках минулого суспільства має вчитися. Доля нашого народу доводить, що український народ був сильним у періоди національної єдності, наприклад, за доби Богдана Хмельницького, коли зміг вибороти право на свою державність, однак міжусобні чвари й розкол суспільства завжди викликали ослаблення України, збільшення на неї тиску іноземних держав і горе та біди для населення, яскравою ілюстрацією стали події Руїни.

Виходячи з того, що перед молодою незалежною Україною постійно виринають загрози обмеження її Суверенітету, вважаємо за доцільне, пам’ятаючи про уроки минулого докладати якомога більших зусиль до пропаганди ідей національної консолідації по всій території України і для всіх її громадян, незалежно від національності, мови, релігії та політичних уподобань.


Олег Баранков, голова організаційного комітету конференції
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 251 нових випадків COVID-19

Виявлено 251 нових випадків COVID-19 19:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 14 травня в області зафіксовано 251 новий випадок COVID-19.

У Чернігові патрульні поліцейські застрелили 45-річного чоловіка, який ішов на них із ножами

У Чернігові патрульні поліцейські застрелили 45-річного чоловіка, який ішов на них із ножами 18:59

Про це повідомив речник патрульної поліції Чернігівської області Віталій Копистко. "Коли патрульні прибули на виклик щодо погрози вбивством людині в одній із квартир житлового будинку, агресивний чоловік пішов на них з ножами в обох руках. На вимогу покласти ножі він не відреагував, тож патрульні мусили застосувати зброю", - розповів пресофіцер.

У Чернігівській ОДА надали пропозиції щодо ефективного управління водними ресурсами області

У Чернігівській ОДА надали пропозиції щодо ефективного управління водними ресурсами області 16:43

13 травня під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Савченка відбулось засідання обласної комісії з питань управління водними ресурсами та розвитку водного господарства.

Вдруге на Чернігівщині митцям музичного мистецтва і просвітництва вручили обласну щорічну премію ім. Левка Ревуцького

Вдруге на Чернігівщині митцям музичного мистецтва і просвітництва вручили обласну щорічну премію ім. Левка Ревуцького 15:44

14 травня у Чернігівській ОДА відбулося вручення обласної щорічної Премії ім. Левка Ревуцького номінантам 2020 року.