Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 18 вересня, 05:15:50

Відбулася семінар-нарада “Організація роботи служб у справах дітей"

17.12.2011   12:02Агенцiя

На семінарі підводились підсумки діяльності територіальних підрозділів щодо влаштування протягом поточного року дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сімейні форми виховання.

На виконання заходів регіональної цільової Програми розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, подолання дитячої безпритульності та бездоглядності на 2011-2016 роки, затвердженої рішенням третьої сесія шостого скликання Чернігівської обласної ради від 25 березня 2011 року, 14-15 грудня службою у справах дітей облдержадміністрації на базі Чернігівського центру соціально-психологічної реабілітації дітей забезпечено проведення семінару-наради для працівників служб у справах дітей райдержадміністрацій, Ніжинської, Прилуцької міських рад, Деснянської, Новозаводської районних у м. Чернігові рад з питання: “Організація роботи служб у справах дітей щодо здійснення соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування: надання відповідних статусів та влаштування до сімейних форм виховання”.

Обговорювались питання змін вимог чинного законодавства стосовно здійснення усиновлення. Визначались шляхи підвищення ефективності діяльності служб у справах дітей щодо організації контролю за умовами перебування дітей, з метою захисту їх законних прав та інтересів, у сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, у сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, вчасності надання дитині статусу “дитини-сироти”, “дитини, позбавленої батьківського піклування”.

За участю представника прокуратури області вирішувались питання співпраці щодо здійснення у судовому порядку захисту житлових та майнових прав дітей, позбавлення батьків батьківських прав та відібрання у них дітей.

Спільно з начальником відділу паспортної роботи, громадянства та реєстрації фізичних осіб УГІРФО УМВС України в області обговорені питання взаємодії з органами внутрішніх справ щодо отримання дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, дітьми, що перебувають у складних життєвих обставинах, паспортів, реєстрації їх місця проживання.

Адміністратором безпеки бази даних єдиної інформаційно-аналітичної системи (ЄІАС) “Діти” служби у справах дітей облдержадміністрації здійснено аналіз стану підготовки введення ЄІАС “Діти” у промислову експлуатацію у районах та містах області, надані рекомендації стосовно оформлення відповідної документації та вирішення технічних проблем з наявним у територіальних службах у справах дітей обладнанням та програмним забезпеченням.

У виступах керівників центрів соціально-психологічної реабілітації дітей (м. Чернігів, с. Хмільниця, Чернігівського району) були порушені проблеми надання відповідної допомоги та проведення реабілітації вихованців вищезазначених закладів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

На виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 14.11.2011 року № 389 “Про затвердження обласного Плану заходів соціального захисту і підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа”, за участю представників управлінь освіти і науки, у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, обласного центру зайнятості, працівників територіальних служб у справах дітей проведено засідання “за круглим столом” де спільно обговорені питання реалізація прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа на житло, одержання освіти та працевлаштування.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові пройшли заходи до 157-річчя Михайла Коцюбинського

У Чернігові пройшли заходи до 157-річчя Михайла Коцюбинського 17:32

17 вересня — день народження Великого Сонцелюба, українського письменника і громадського діяча Михайла Коцюбинського, чиє життя і творчість тісно пов’язані із Сіверським краєм. Багато років свого життя він жив у Чернігові і похований на Болдиних горах.

У Прилуцькому районі прозвітували про майже 70% вакцинованих освітян

У Прилуцькому районі прозвітували про майже 70% вакцинованих освітян 17:08

Станом на 15 вересня у новому, розширеному Прилуцькому районі відсоток вакцинованих освітян становить 67,9: у закладах загальної середньої освіти - 71,8%, дошкільної - 64,7, позашкільної - 41,6%.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 125 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 125 нових випадків COVID-19 17:00

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 17 вересня в області зафіксовано 125 нових випадків COVID-19.

У конструктивному діалозі: відбулося перше засідання Ради територіальних громад

У конструктивному діалозі: відбулося перше засідання Ради територіальних громад 16:52

На початку вересня за ініціативи голови Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслава Чауса створена Рада територіальних громад області — майданчик для комунікації органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3049 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3049 осіб 15:04

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 17 вересня в області щеплено першою та другою дозою 299 326 людей.