Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 07:18:24

Вічна пам’ять жертвам голодомору

25.11.2013   18:00Агенцiя

25 листопада 2013 року у приміщенні Чернігівського інституту МАУП під керівництвом кандидата історичних наук, доцента Козинець Олени Гаврилівни відбувся «круглий» стіл - «Голодомор 1932-1933 років в Україні та його наслідки».

 Для участі у його роботі були запрошені: Рябченко В.М., керівник обласної організації Конгресу Українських націоналістів, студенти та викладачі ЧІ МАУП. На початку проведення «круглого» столу студенти переглянули документальну кінострічку «Розсекречена пам’ять» (Голодомор в Україні 1932-1933 р.р.).

Студенти першого курсу юридичного та економічного факультетів підготували наступні доповіді: «Економічні причини голодомору в Україні» (Макейчик В.,студент II к. ек.ф.); «Політичні та соціальні причини голодомору в Україні» (Стадник І., студент I к. юр.ф.); «Політичні та соціальні наслідки голодомору на Чернігівщині, Полтавщині, Київщині, Сумщині» (Киян С.,студентка II к.юр.ф.); «Економічні наслідки голодомору в Україні» (Євган Л., студентка II к. ек.ф.); «Колективізація та голодомор: причино-наслідкові зв’язки» (Кулик І., студентка II к.юр.ф.); «Голодомор на Чернігівщині (Ріпкінський р-н) очима сучасників подій» (Шведова Т., студентка II к. ек.ф., Дудар О., студентка II к. ек.ф.).

Протягом зустрічі студенти висловлювали свої думки стосовно подій, які відбувалися в той час. Одностайно зробили висновок, що голодомор 1932-1933 р.р. – це не просто результат дії якихось ірраціональних сил, не просто наслідок економічних розрахунків, а справжня війна із селянами, з усім українським народом. Причини та наслідки голодомору 1932-1933 р дають право історикам віднести його до найтрагічніших подій в історії людства та України зокрема.

Прес-служба ЧІ МАУП
 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.