Учні із Світанківської школи побували в Іржавському лісництві Ніжинського району
Виявляється, зрілість берези - 50-60 років, сосни - 80, дуба - 100-110. Уявляєте, скільки треба плекати маленький росточок, аби око радував дуб, який не може обхопити кілька людей?

А щоб він виріс, і не тільки дуб, працюють сотні людей. Непомітну на перший погляд роботу, яка, зрештою, дасть результат через десятки, а то й сотні років, виконують працівники ДП "Ніжинський лісгосп". А щоб підростаюче покоління знало, які зусилля докладаються, аби довкола нас був ліс, лісівники організували виїзд учнів Світанківської школи, де директором Лариса Кукало і де діє учнівське лісництво, організоване Анатолієм Горлачем, у Іржавське лісництво, що належить до ДП "Ніжинський лісгосп".
Діти мали можливість побачити, як з маленького жолудя чи насінинки поступово й дбайливо вирощується саджанець, а згодом - і молоде деревце. Теплиці, розсадники, так звані короби, - людині, яка цього не бачила, важко зрозуміти, про що я говорю. А вже бачиш, - виникає безліч питань. На них терпляче й докладно відповідали головний лісничий Володимир Костирко, інженер з лісовідновлення Наталія Демочка, лісничий Іржавського лісництва Володимир Шапошник. Після змістовної й цікавої екскурсії учні посадили кілька дерев на території садиби лісництва й поїхали далі.
Дуби, сосни, модрини, - кожне деревце має свій особливий вигляд і темп росту. Молоденькі дубки червоніли листям, сосни, як і в будь-яку пору, майоріли яскравою зеленню, модрини тихо й яскраво губили жовті голочки. До речі, це єдине хвойне дерево, яке скидає на зиму лист.
Дітлашня побачила й малесенькі модринки, що тільки-но піднялися з насіння, й семирічні, й ті, яким вже виповнилося 109 років. Автобусом, пішки, лісницькими нивами по бездоріжжю, учні переїжджали з місця на місце, аби побачити всі етапи зростання лісу. А наостанок всі ще й спробували власноруч садити сосну європейську. Меч Колосова - нелегке знаряддя, тож посадити молодий ліс - справа не з простих. Але й це ще не все. Після посадки довго й дбайливо за кожним саджанцем доглядають, аби через роки й десятиліття вдихнути свіже, насичене хвоєю, повітря у сосновому бору.
Втомившись не стільки від роботи, скільки від вражень і емоцій, світанківські школярі наостанок поласували кашею, звареною лісниками на вогнищі, й отримали кожен на згадку подарунок. Прощаючись, питаю про враження, а вони всі в один голос кричать, що захід сподобався і хотіли б приїхати знову.
Наталія Демочка, інженер з лісовідновлення ДП "Ніжинське лісове господарство"
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.