Міліція перевірила чим займаються студенти в гуртожитках після лекцій
На Чернігівщині правоохоронці провели комплекс заходів, спрямованих на очищення прилеглої до навчальних закладів території від любителів алкоголю і тютюну, а також перевірили порядок у гуртожитках. Мешканці спальних районів та околиць Чернігова схвально оцінили формат проведення в обласному центрі оперативно-профілактичної операції, ініціатором якої виступив головний міліціонер області.

Своїм дорученням начальник УМВС України в Чернігівській області генерал-майор міліції Олександр Михайлик зобов'язав начальників міськрайвідділів органів внутрішніх справ області наблизити маршрути патрулювання нарядів, задіяних на охорону громадського порядку до навчальних та дошкільних закладів, гуртожитків, де мешкають студенти цих закладів та прилеглих до них територій. Мета - не допустити порушень громадського порядку біля цих важливих об'єктів.
Не секрет, що з початком нового навчального року студентська молодь і підлітки збираються аби разом провести час. Непоодинокі випадки, коли такі посиденьки супроводжуються вживанням алкоголю і тютюнопалінням. Звідси - скарги громадян на галас під вікнами багатоповерхівок, хуліганські прояви та звичайне безкультур'я.
Перевірки навчальних закладів та гуртожитків, проведені дільничними інспекторами міліції та співробітниками кримінальної міліції у справах дітей за підтримки патрульної служби з метою проведення профілактичної роботи з недопущення адміністративних, кримінальних правопорушень та розпиття спиртних напоїв дали позитивний результат. Чисте охайне місто радує як чернігівців, так і гостей міста, які високо оцінили стабільний рівень громадського порядку та безпеки.
Відвідуючи студентські гуртожитки і спілкуючись із комендантами, вихователями і, звичайно ж, молоддю, правоохоронці ще раз підкреслили необхідність дотримання закону, адже плідне навчання несумісне з алкоголем, наркотиками і тютюном.
Адміністрація навчальних закладів із розумінням поставилася до ініціативи правоохоронців і забезпечила режим повного сприяння профілактичним заходам. У присутності вихователя дільничні інспектори провідували студентів і перевірила чим вони заповнюють свій відпочинок. В деяких випадках молоді люди спочатку дивувалися неочікуваному візитові міліції, натомість потім студенти задавали безліч запитань, тут же на місці отримуючи ґрунтовні консультації.
В результаті рейдів перевірками були охоплені практично всі гуртожитки навчальних закладів області.
Про ефективність проведених заходів свідчить і статистика. Так, в ході відпрацювання гуртожитків виявлено 3 кримінальні правопорушення - крадіжка, втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність та незаконне зберігання наркотичних засобів.
Міліція перевірила (фото5)На порушників складено 405 адміністративних протоколів за розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях та появу у громадському місці в п'яному вигляді; куріння у заборонених місцях; дрібне хуліганство; вчинення насильства в сім'ї; керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння; порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами; придбання самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення.
Зважаючи на позитивні результати, профілактичні заходи на теренах області триватимуть і надалі.
Останні новини Чернігівщини
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.
На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42
Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.
Ukraine Facility: як це працює на Чернігівщині 13:18
У травні 2024 року Україна та ЄС підписали Рамкову угоду щодо спеціальних механізмів фінансування для нашої країни згідно з інструментом Ukraine Facility.
Леся Карнаух: Надходження до місцевих бюджетів за півріччя зросли на 18,2 % порівняно з минулорічним показником 12:44
До місцевих бюджетів за січень – червень 2025 року надійшло 236,5 млрд грн. Це на 18,2 %, або майже на 36,4 млрд грн більше показника за перше півріччя минулого року.