Юні лісничі Сіверського краю завоювали ІІІ місце на зльоті юних лісників
У вересні в Києві відбувся фінальний етап VІ Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв.
Чернігівщину на ньому представляли дев'ятикласниця Марина Лобур, десятикласниця Наталія Смолягова та восьмикласник Євген Ткаченко, вихованці Ново-Боровицького учнівського лісництва. Разом зі школярами був керівник Анатолій Петрович Нікітенко, майстер лісу Щорського лісництва ДП "Корюківське лісове господарство". Представники Сіверського краю вдало виступили у столиці і завоювали ІІІ місце.
Девіз юних природолюбів з Ново-Боровицької середньої школи: "До лісової справи - з учнівської парти!" Нинішнього року це знане в області учнівське лісництво відсвяткувало свій 10-літній ювілей. Спочатку школярів-лісівників навчав Микола Іванович Бага, викладач Щорського професійно-технічного ліцею № 9, який заклав підвалини добрих традицій у дитячому колективі.
Поєднуючи набутий досвід з бажанням виховати хорошу зміну, наполегливо і вміло працює з підлітками майстер лісу Анатолій Петрович Нікітенко. Опікується шкільними лісівниками Корюківський держлісгосп, особливо підтримує дітей лісничий Ново-Боровицького лісництва Михайло Аніщенко.
До речі, в цьому році випускниця учнівського лісництва Юлія Лобур стала студенткою Національного університету біоресурсів та природокористування.
…Столиця зустріла юних лісівників з різних регіонів України привітно. Підлітки охоче знайомилися і спілкувалися одне з одним. У перший день зльоту його учасники презентували свої лісництва у Національному екологічному науковому центрі. Другого дня вирушили до Білоцерківського аграрного університету на захист науково-дослідних робіт.
Програма зльоту була досить насиченою і суперники - серйозними, але команда сіверян продемонструвала хорошу підготовку, наполегливість і волю до перемоги, тому й посіла почесне ІІІ місце.
Слід відмітити, що на Чернігівщині всі держлісгоспи приділяють значну увагу учнівським лісництвам. Сьогодні функціонує 17 таких юних колективів, в яких навчається 243 школярі.
А за останні п'ять років 42 вихованці учнівських лісництв вступили до спеціалізованих навчальних закладів, обравши лісівничі професії.
Микола Тищенко, Чернігівське ОУЛМГ.
Останні новини Чернігівщини
В Чернігові поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень своєму сусіду 12:06
Оперативники Чернігівського райуправління поліції затримали чоловіка, причетного до завдання тяжких тілесних ушкоджень 49-річному містянину. Зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.
Яку допомогу можуть отримати чернігівці, чиє житло постраждало внаслідок атак рф 12:04
Армія російської федерації продовжує атакувати Чернігів, зокрема завдає ударів безпілотниками по житловій інфраструктурі міста. Внаслідок обстрілів зазнають пошкоджень і руйнувань будинки та квартири містян.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:55
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі, 1 випадок загибелі на водному об’єкті. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.
Чернігівщина — лідер чемпіонату України з біатлону! 11:54
З 17 по 22 грудня 2025 року в Яворові відбувся Чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат. Спортсмени Чернігівської області вибороли низку золотих, срібних і бронзових нагород та посіли І загальнокомандне місце.
29 грудня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1405 Російська агресія - Day 1405 Russian aggression