Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 1 липня, 06:56:17

Вищі навчальні заклади області. ДОВІДКА

29.11.2011   07:47

На початок 2011/12 навчального року у 21 вищому навчальному закладі Чернігівщини здобували вищу освіту 29,2 тис. студентів, з них 20,6 тис. навчалися в п’яти університетах та інститутах.

Інститут історії, етнології та правознавства  імені О.М. Лазаревського

Інститут історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського

На початковий цикл навчання (перші курси) у 2011р. прийнято 5,5 тис. студентів. Випущено з ВНЗ області 8 тис. підготовлених фахівців.

Традиційно частка жінок (59,4%) перевищує частку чоловіків (40,6%). Стипендії отримують 11,0 тис. студентів (56,2% тих, що навчаються за денною формою навчання). За джерелами фінансування вищу освіту на комерційній основі отримують 46,8% студентів, навчання ще 44,5% фінансує держава, 8,4% – місцеві бюджети, 0,3% навчаються за рахунок органів держаної влади або юридичних осіб.

Здійснення навчального процесу у вищих навчальних закладах забезпечує викладацький корпус, що об’єднує 997 педагогічних та 1433 науково-педагогічних працівників. Серед викладачів науковий ступінь кандидата наук мають 705 осіб, доктора – 89, учене звання доцента та професора, відповідно, 471 та 81 особа.

Крім того, в області діють структурні підрозділи вищих навчальних закладів інших регіонів України, де також навчається значна частина молоді.
 

Останні новини Чернігівщини

1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє

День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25

У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.

Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32

Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.

За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11

За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.

“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41

Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини