Навчально-практичний курс “Моніторинг дотримання прав людини в місцях несвободи”
Всеукраїнська освітня програма “Розуміємо права людини” оголошує конкурс на участь у навчальному курсі “Моніторинг дотримання прав людини у місцях несвободи”.

До участі у конкурсі запрошуються активісти, які
– вмотивовані активно діяти у сфері захисту та підтримки прав людини;
– співпрацюють або зацікавлені у співпраці з правозахисними громадськими організаціями;
– готові працювати у складі груп моніторингу дотримання прав людини в місцях несвободи та брати участь у плануванні цих моніторингів.
В останні роки місця несвободистали предметом особливої уваги з боку громадянського суспільства. Громадські діячі поступово добиваються доступу до закладів різного типу, які вважаються місцями несвободи. Починає працювати національний превентивний механізмз протидії жорстокому та принижуючому гідність поводження і покарання, що здійснюєтьсяУповноваженим Верховної ради з прав людини у партнерстві з громадськими організаціями. Проте для охоплення моніторингом великої кількості місць несвободи (в Україні їх налічується близько 5500[1]) окрім матеріальних ресурсів потрібні підготовлені до проведення моніторингу візитери, активісти які розуміються на стандартах прав людини в місцях несвободи і здатні планувати моніторинг в системі дій, спрямованих на покращення ситуації з правами людини.
Навчальний курс триватиме біля 4-х місяців та складатиметься із наступних етапів:
Перша сесія: дистанційна. Ця сесія буде поєднана з конкурсним відбором. За її результатами буде відібрано 17-20 учасників, які зможуть продовжити навчання в рамках навчального курсу.
Дати: з 3 по 15 червня 2013 р.
Передбачає самостійне ознайомлення з рекомендованою літературою та написання стислого огляду ситуації з дотриманням прав людини в одному із типів місць несвободи, користуючись відкритими джерелами інформації.
Друга сесія: 5-денний тренінг.
Дати: з 27 червня по 1 липня 2013 р. Місце проведення: м. Чернігів.
Тренінг охоплюватиме наступні теми:
– стандарти прав людини в місцях несвободи;
– моніторинг прав людини у системі дій на захист суспільних інтересів;
– планування моніторингу;
– участь у групі моніторингу в якості візитерів – спостерігачів;
– підготовка звітів та рекомендацій за результатами моніторингу;
– планування власних дій за результатами моніторингу;
– використання результатів моніторингу для покращення ситуації з дотриманням прав людини.
Третя сесія: дистанційна.
Дати: 2 липня – 2 вересня 2013 р.
Передбачає виконання теоретичних та практичних завдань. Зокрема під час цієї сесії учасники проведуть моніторингові візити до 4-5 закладів, які належать до місць несвободи і підготують звіти за результатами візитів.
Після проходження 3-ї сесії учасники, які успішно пройдуть навчання отримають сертифікат і будуть рекомендовані до участі у спеціалізованому тренінгу для візитерів в рамках Національного превентивного механізму з протидії жорстокому та принижуючому гідність поводження і покарання.
Претенденти на участь у Семінарі повинні бути готові:
· активно діяти у сфері підтримки та захисту прав людини;
· працювати в інтересах людей, які знаходяться в місцях несвободи;
· співпрацювати з недержавними організаціями;
· відвідувати усі заняття освітнього заходу;
· співпрацювати в команді з іншими учасниками Семінару;
· працювати у складі моніторингових груп, які здійснюватимуть контроль за дотриманням прав людини у місцях несвободи в Україні.
Організатори забезпечують проживання та харчування учасників Семінару, витрати на проїзд до місця проведення Семінару й у зворотному напрямку (за умови наявності проїзних документів й у межах вартості проїзду рейсовим автобусом або плацкартним вагоном поїзда).
Організатори забезпечують проживання та харчування учасників під час другої сесії (5-денний тренінг) курсу, витрати на проїзд до місця проведення сесії й у зворотному напрямку.
Формування групи учасників відбуватиметься за результатами конкурсного відбору.
Для участі у конкурсі необхідно зареєструвати свою кандидатуру, заповнивши реєстраційну анкету он-лайн за адресою: http://edu.helsinki.org.ua/zajavka (зверніть увагу: отримати доступ до форми заявки можуть лише зареєстровані користувачі сайту).
Просимо уважно поставитись до заповнення усіх пунктів анкети. Це впливатиме на результати конкурсного відбору. Зокрема, дуже важливим є опис мотивації.
Ваша кандидатура вважається зареєстрованою, якщо ви отримали про це повідомлення від організаторів.
Контакти організаторів для отримання додаткової інформації:
E-mail: rozumiemopravaludyny@gmail.com
Контактні особи:
Костянтин Рєуцький: +380952955440; Олена Трубенок: +380681203690; Сергій Буров: +380509219967
Просимо звернути увагу, що анкету для участі у конкурсі потрібно заповнити не пізніше 18.00, 31 травня 2013 року. Заявки, отримані пізніше зазначеного терміну розглянуті не будуть. Учасники конкурсу будуть повідомлені про його результати до 3 червня 2013 року.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).