Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 2 серпня, 09:47:44

Чернігівські військові вивчали історію рідного міста

15.04.2013   12:47

15 квітня, у Чернігівському обласному військовому комісаріаті офіцери та службовці вивчали історичне минуле обласного центру.

З проханням розповісти про історію древнього Чернігова керівництво військкомату звернулося до адміністрації Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”.

– На виконання наказу Міністра оборони України про введення нового навчального предмету у підготовці військовослужбовців “Воєнно-ідеологічної підготовки” ми вирішили провести екскурс в минуле нашого краю з залученням науковців, – розповів заступник Чернігівського обласного військового комісара підполковник Олександр Лапа.

З лекції військовослужбовці військкомату дізналися про походження архітектурних пам’яток міста, ознайомилися з історією Чернігівської фортеці та власні очі побачили цитадель у 3D-форматі – віртуальну реконструкцію Верхнього замку.
За словами наукового співробітника Сергія Сергєєва, зустріч представників Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” з військовою аудиторією відбулася вперше.

– Ми одразу відгукнулися на запрошення, – додав він. – Щоб розповідь була якомога цікавішою, підготували схеми фортеці в електронному форматі.

Довідково: Національний архітектурно-історичний заповідник “Чернігів стародавній” є одним із головних туристичних об’єктів Чернігівщини та України. До його цілісного майнового комплексу входять 26 пам’яток архітектури національного значення, а також 3 споруди та пам’ятник гетьману Івану Мазепі. З них: шість пам’яток домонгольського періоду і на думку фахівців вважаються одними з найдавніших у Східній Європі. Нині готуються матеріали для внесення пам’яток заповідника до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Щороку музеї та виставки заповідника відвідують понад 200 тисяч шанувальників старовини та культури. А за період його діяльності пам’ятки та експозиції заповідника відвідало близько 9 млн. туристів, урядові делегації з Франції, США, Росії, Великобританії, Північної Кореї, Нової Зеландії, Японії, Канади та інших країн світу.

 

Останні новини Чернігівщини

Судом обрано запобіжний захід жителю Чернігова за розбій

Судом обрано запобіжний захід жителю Чернігова за розбій 09:45

За процесуального керівництва прокурорів Чернігівської окружної прокуратури повідомлено про підозру раніше судимому місцевому мешканцю, 1991 року народження.

«Waves»: тріо Наталії Лебедєвої і Лаура Марті

«Waves»: тріо Наталії Лебедєвої і Лаура Марті 09:30

«Waves» («Хвилі») – програма тріо Наталії Лебедєвої за участю Лаури Марті – 31 липня 2021 року була представлена чернігівській публіці у рамках джазових вечорів у затишному дворику обласного філармонійного центру. Чернігівці мали змогу наживо побачити проєкт, унікальний і за змістом, і за настроєм, і за виконанням.

Економічні очікування населення

Економічні очікування населення 09:00

Органами державної статистики на початку 2021 року проведено опитування домогосподарств, у ході якого вивчалася думка українців щодо економічних очікувань на майбутнє.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:45

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 01 серпня по 08 годину 02 серпня 2021 року

2 серпня - Ільїн день або день пророка Іллі

2 серпня - Ільїн день або день пророка Іллі 08:30

2 серпня християни відзначають церковне свято Ільїн день. Це день пам'яті біблійного пророка Іллі.