Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 жовтня, 00:35:17

В першій танковій – готовність номер один

24.11.2011   15:50

І це не пусті слова для військовослужбовців 1-ї окремої танкової бригади 8-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України, що дислокується у селищі Гончарівське на Чернігівщині.

У минулому навчальному році через штатний постріл тут пройшли всі танкісти, від комбрига до останнього навідника. У складі зведених екіпажів кожен побував у ролі командира та навідника бойової машини. Стріляли і в день і в ночі.

– Головну мету ми досягнули, через штатний постріл пройшло 100% особового складу танкових підрозділів бригади, з загальною оцінкою “добре”, – наголосив командир бригади полковник Андрій Грицьков.

Втім тут добре розуміють – спочивати на лаврах ніколи. Швидко плине підготовчий період і вже днями розпочнеться новий навчальний рік. Що вдалося зробити в бригаді за місяць підготовки розповів заступник командира бригади підполковник Микола Швець.

За його словами військова техніка пройшла обслуговування та переведена на зимовий період експлуатації. З кожною категорією військовослужбовців проведено комплекс методичних, практичних та показових занять. Але головні зусилля в бригаді зосередили на підготовці командирів рот. Не секрет, що саме ця ланка є ключовою одиницею в будь якій військовій частині. А одним з найдієвіших заходів виявився відвертий обмін досвідом між ротними. Кращі командири щиро ділилися секретами з менш досвідченими товаришами по службі, обговорювали тактику і стратегію дій на наступний навчальний рік.

– В своїй роботі командири рот перш за все опираються на досвідчених контрактників. Саме вони в підрозділах складають справжній бойовий кістяк. Як приклад, старшина військової служби за контрактом Євген Олексієнко. Вже два роки він тимчасово виконує обов’язки командира взводу пожежної команди. Під його командою знаходяться екіпажі пожежного танку, якій несе чергування на сховищі важких боєприпасів та двох пожежних машин. Крім бригади вони ще обслуговують чотири найближчих селища. В цьому році на їхньому рахунку шість потушених пожеж та третє місце з пожежно-прикладного спорту серед команд 8 армійського корпусу, – поділився Микола Швець.
Як і в будь якій школі пізнавати ази військової науки у бригаді розпочнуть з навчального корпусу.

– Минулого року ми стикнулися з проблемою, коли командирам рот та взводів банально бракувало спеціальної літератури для підготовки до занять. Тож вирішили створити своєрідну бібліотеку. Нині вона розташована в навчальному корпусі і кожен офіцер може користуватися її послугами. В бібліотеці крім цього обладнуємо місце для роботи в мережі Інтернет, – далі розповів офіцер.

Всього ж матеріально-технічна база навчального корпусу налічує 38 класів за всіма напрямками, які постійно вдосконалюються.
Ще одна аксіома, яку не забувають в цій частині – навіть сама найкраща теорія ніколи не замінить практику, тож повноцінна та всебічна підготовка підрозділів без польових занять тут неможлива. Саме військовий полігон і є “серцем” танкової бригади.

Командування визнає, що нажаль вже багато років до бригади не надходили комплектуючі деталі для полігонного обладнання. Але і руки опускати тут не звикли.
– Зусиллями полігонної команди та бригадних умільців ми повністю налагодили легкі та важкі підйомники, освітлення для нічних стрільб, відновили директрису БМП, на військовому стрільбищі до трьох існуючих додали ще два, збудували елекрофіцировану ділянку для відпрацьовування нормативу метання гранати з окопу та танку. На цьому навчальному місці можна проводити й обкатку танками. Крім цього відновили опалювання на спостережних та командних пунктах, – перелічив підполковник Швець.

– В наступному навчальному році буде насичена, напружена і серйозна бойова підготовка. Вважаю, що бригада до виконання навчально-бойових завдань готова. Бригада вже поповнилася новобранцями, незабаром прийдуть спеціалісти з учбових центрів, нові контрактники. Треба їх згуртувати та навчити вміло володіти озброєнням бойових машин, щоб кожен екіпаж став єдиним цілим, – підсумував командир бригади полковник Андрій Грицьков.
 

Останні новини Чернігівщини

П’ять цікавих фактів про борщ, яких ви не знали

П’ять цікавих фактів про борщ, яких ви не знали 10:59

Приготування борщу увійде до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини, повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України.

9 найкорисніших рослинних олій для організму людини

9 найкорисніших рослинних олій для організму людини 10:53

Якщо з настанням осені до вас часто чіпляються застуди, погіршилося травлення, або шкіра страждає від сухості, вам всього лише необхідно запастися потрібними рослинними оліями, вживати їх в їжу щодня і дуже скоро ви будете виглядати і відчувати себе чудово!

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо турецький бурек

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо турецький бурек 10:31

Бурек — це ситний пиріг родом з Туреччини. Існує безліч способів його приготування, деякі навіть передаються з покоління в покоління.

Вікторія Апанасенко з Чернігова стала I Міс Україна Всесвіт-2021

Вікторія Апанасенко з Чернігова стала I Міс Україна Всесвіт-2021 10:26

У п'ятизірковому київському готелі Fairmont Grand Hotel Kyiv відбувся фінал конкурсу краси Міс Україна Всесвіт-2021.

Гороскоп на тиждень з 18 до 24 жовтня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 18 до 24 жовтня 2021 року 10:13

Головна подія тижня – це повний місяць 20 жовтня. Він буде досить різким. Цей повний місяць актуалізує теми взаємин між людьми, конфліктів, відстоювання своїх прав і ролі в парі.