Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 20 жовтня, 03:03:34

Прилуцькі Пушкіни й Чаадаєви

24.11.2011   08:12Агенцiя

Правду кажуть, що нове – це добре забуте старе. І коли чуєш слово “ліцей”, то мимоволі починаєш думати про Пушкіна, Чаадаєва та інших славетних випускників Царськосільського ліцею, які згодом прославили рідну альма-матер своїми трудами на благо держави російської.

Слово “гімназія”, а особливо класична, теж асоціюється і з давньогрецькими “гімнасіями”, де більше приділялося уваги фізичному розвитку юнаків, і з дореволюційними гімназіями, де випускники, отримуючи атестат, вільно володіли класичними давньогрецькою, латинською, а іноді й давньоєврейською мовами, а також кількома сучасними: французькою, німецькою, італійською і т.д. Про колегіуми та академії говорити не будемо, бо ці назви не звучали в доповіді начальника управління освіти Прилуцької міської ради, Тетяни Клименко, з якою вона виступила 18 листопада на нараді у міського голови. Тетяна Михайлівна говорила про місце прилуцьких навчальних закладів нового типу в загальнообласному рейтингу.

Беручи до уваги, що в нашому місті, на відміну від Ніжина та Чернігова, немає вищих навчальних закладів 3-4 рівнів акредитації, викладачі яких теж беруть участь у навчально – виховному процесі навчальних закладів нового типу, наші досягнення виглядають таким чином: гімназія № 1 на третьому, гімназія №5 на дев’ятому, а спеціалізована середня школа № 6 на дванадцятому місці в області. А в “загальному”, так би мовити, заліку серед подібних навчальних закладів Чернігівської області ми другі.

В наш час, зазначила начальник управління освіти, не книга, а комп’ютер, як би не було жаль, дає основну масу додаткових знань учням. Отож у прилуцьких школах кожна бібліотека має комп’ютер з виходом в інтернетну мережу. Такі самі комп’ютери, із доступом до всесвітньої павутини, мають і 15 прилуцьких дошкільних навчальних закладів.

Як зазначив міський голова, підсумовуючи доповідь очільниці прилуцької освіти, все це добре, але ж це не значить, що інші нічого не роблять. Так, заспокоюватись рано, але всі добре знають, що наші освітяни завжди у творчому пошуку. Відносно ж Пушкіних і Чаадаєвих – то вони вже ходять серед нас, володіють комп’ютером і англійською, беруть участь та перемагають у предметних олімпіадах різного рівня, а прийде їхній час – прославлять нашу незалежну державу і рідні Прилуки серед країн і народів.

Ігор Лисенко

http://gradpryluky.info/index.php?newsid=1922

Останні новини Чернігівщини

«Рідний дім» висуватиме кандидата на довиборах за 206 округом, - Атрошенко

«Рідний дім» висуватиме кандидата на довиборах за 206 округом, - Атрошенко 19:50

Політична партія «Рідний дім» висуватиме свого кандидата по 206 округу. Про це сказав міський голова Чернігова та лідер партії Владислав Атрошенко.

Вартість проїзду у міському транспорті Ніжина коштуватиме 8,50 та 10 гривень

Вартість проїзду у міському транспорті Ніжина коштуватиме 8,50 та 10 гривень 18:29

Школярі за проїзд будуть платити 5 гривень весь рік, а пенсіонери матимуть можливість їздити за 6 гривень з 9 до 16 години.

Дзюдоїстки Чернігівщини вибороли комплект нагород чемпіонату України у Запоріжжі

Дзюдоїстки Чернігівщини вибороли комплект нагород чемпіонату України у Запоріжжі 18:27

З 12 по 13 жовтня у Запоріжжі на арені Палацу спорту «Юність» відбувся чемпіонат України з дзюдо серед чоловіків та жінок.

Немає мети тиснути на бізнес. Є ціль забезпечити максимальну безпеку — В’ячеслав Чаус про посилені карантинні обмеження

Немає мети тиснути на бізнес. Є ціль забезпечити максимальну безпеку — В’ячеслав Чаус про посилені карантинні обмеження 18:02

На Чернігівщині зростає кількість нових випадків Covid-19. Водночас більшає захворілих, які потребують стаціонарного лікування.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 237 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 237 нових випадків COVID-19 17:58

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 19 жовтня в області зафіксовано 237 нових випадків COVID-19.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини