Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 липня, 16:26:04

Прилуцькі Пушкіни й Чаадаєви

24.11.2011   08:12Агенцiя

Правду кажуть, що нове – це добре забуте старе. І коли чуєш слово “ліцей”, то мимоволі починаєш думати про Пушкіна, Чаадаєва та інших славетних випускників Царськосільського ліцею, які згодом прославили рідну альма-матер своїми трудами на благо держави російської.

Слово “гімназія”, а особливо класична, теж асоціюється і з давньогрецькими “гімнасіями”, де більше приділялося уваги фізичному розвитку юнаків, і з дореволюційними гімназіями, де випускники, отримуючи атестат, вільно володіли класичними давньогрецькою, латинською, а іноді й давньоєврейською мовами, а також кількома сучасними: французькою, німецькою, італійською і т.д. Про колегіуми та академії говорити не будемо, бо ці назви не звучали в доповіді начальника управління освіти Прилуцької міської ради, Тетяни Клименко, з якою вона виступила 18 листопада на нараді у міського голови. Тетяна Михайлівна говорила про місце прилуцьких навчальних закладів нового типу в загальнообласному рейтингу.

Беручи до уваги, що в нашому місті, на відміну від Ніжина та Чернігова, немає вищих навчальних закладів 3-4 рівнів акредитації, викладачі яких теж беруть участь у навчально – виховному процесі навчальних закладів нового типу, наші досягнення виглядають таким чином: гімназія № 1 на третьому, гімназія №5 на дев’ятому, а спеціалізована середня школа № 6 на дванадцятому місці в області. А в “загальному”, так би мовити, заліку серед подібних навчальних закладів Чернігівської області ми другі.

В наш час, зазначила начальник управління освіти, не книга, а комп’ютер, як би не було жаль, дає основну масу додаткових знань учням. Отож у прилуцьких школах кожна бібліотека має комп’ютер з виходом в інтернетну мережу. Такі самі комп’ютери, із доступом до всесвітньої павутини, мають і 15 прилуцьких дошкільних навчальних закладів.

Як зазначив міський голова, підсумовуючи доповідь очільниці прилуцької освіти, все це добре, але ж це не значить, що інші нічого не роблять. Так, заспокоюватись рано, але всі добре знають, що наші освітяни завжди у творчому пошуку. Відносно ж Пушкіних і Чаадаєвих – то вони вже ходять серед нас, володіють комп’ютером і англійською, беруть участь та перемагають у предметних олімпіадах різного рівня, а прийде їхній час – прославлять нашу незалежну державу і рідні Прилуки серед країн і народів.

Ігор Лисенко

http://gradpryluky.info/index.php?newsid=1922

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.

Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37

30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.

Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54

1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».

Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33

Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.

У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02

На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.