Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 14 жовтня, 16:15:24

На початок навчального року на Чернігівщині здобували вищу освіту 32,5 тис. студентів

27.02.2013   08:22

Вищі навчальні заклади Чернігівської області

У минулому році студентами-першокурсниками стали 7 тис. юнаків та дівчат. Залишили навчальні заклади з дипломом про вищу освіту 9,5 тис. фахівців.

Із кожних 10 000 жителів Чернігівщини у вищих навчальних закладах різних рівнів акредитації навчалася 301 особа.
 
Із загальної кількості студентів 26,8 тис. навчалися в 19 самостійних ВНЗ області, решта - у відокремлених структурних підрозділах закладів інших регіонів. Закладами області у 2012 р. на перші курси прийнято 5,9 тис. студентів. Випуск становив 7,7 тис. фахівців з вищою освітою, із них більше третини (34,1%) отримали направлення на роботу.

Традиційно частка студенток (58,2%) перевищує частку студентів-чоловіків (41,8%). Стипендії отримують 10,5 тис. студентів (56,4% тих, що навчаються за денною формою навчання). Вищу освіту за державні кошти отримують 46,6% студентів, 43,8% - навчаються за власний рахунок, 9,2% - за рахунок місцевих бюджетів, 0,4% - за рахунок органів держаної влади або юридичних осіб.

Здійснення навчального процесу у вищих навчальних закладах забезпечує викладацький корпус, що об'єднує 1004 педагогічних та 1451 науково-педагогічного працівника. Серед викладачів науковий ступінь кандидата наук мають 732 особи, доктора - 97, учене звання доцента та професора, відповідно, 490 та 92 особи.

 

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська обласна дитяча лікарня крокує до європейської медичної спільноти 15:51

В рамках Форуму Міжнародного медичного партнерства, який цьогоріч пройшов під гаслом «Від лікаря до лікаря» (International Medical Partnership Forum: From Doctor to Doctor) 9 жовтня у Києві було підписано Меморандум про співпрацю між Чернігівською обласною дитячою лікарнею та Університетською клінікою міста Лілль (Франція).

Олімпіади мужності й таланту: діти Чернігівщини – приклад незламності 15:20

Попри складну безпекову ситуацію, численні повітряні тривоги та безсонні ночі дітей, їхніх батьків і педагогів, освітяни Чернігівщини вкотре довели згуртованість, відповідальність і відданість своїй справі.

Понад 2 мільйони гривень — на підтримку чернігівських сімей із новонародженими 14:28

Одноразову матеріальну допомогу при народженні дитини буде надано ще 77 чернігівкам, зареєстрованим у територіальній громаді міста. Загальна сума виплат становить 2 265 000 гривень.

До уваги ВПО та отримувачів різних видів соціальних допомог! 13:37

Нагадуємо, що з 1 липня 2025 року внутрішнє адміністрування соціальних допомог, в тому числі і допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, передано до органів Пенсійного фонду України.

На Чернігівщині триває підготовка до експлуатації доріг в осінньо-зимовий період 13:16

Підрядні організації Чернігівщини активно працюють над належним експлуатаційним утриманням автодоріг в осінньо-зимовий період 2025-2026 років.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини