Клуби для дітей - поряд із домом!
«Юність», «Чайка», «Фортуна», «Берегиня», «Зодіак» - ці та багато інших клубів для дітей та підлітків працюють у Чернігові під девізом «Ми - поруч! Ми - за крок від дому!»
Клуби для дітей - поряд із домом!
Тут трудяться досвідчені педагоги-організатори, керівники гуртків, які ведуть різноманітні заняття.
Всі ці клуби (а в Чернігові їх 20) об'єднує комунальний позашкільний навчальний заклад «Центр по роботі з дітьми та молоддю за місцем проживання», яке очолює В'ячеслав Давидов. Напрямки роботи клубів різні і цікаві: туристична робота, краєзнавство, декоративно-прикладне мистецтво, спортивний напрям і інші.
Клуб «Камертон», який знаходиться в мікрорайоні «Льотного училища», і куди ми заглянули «на вогник», став постійним місцем зустрічі гайдів (це громадська організація для дівчаток, на зразок скаутів). Крім того, в клубі активно вивчають англійську мову, проходять різноманітні розвиваючі та пізнавальні заходи. Наприклад, до Дня закоханих пройшла вікторина англійською мовою, присвячена історії цього свята. Про це нам розповіла педагог-організатор клубу «Камертон» Марина Ковтун.
- Наш клуб знаходиться в спальному районі, де немає танцювальних гуртків, спортивних секцій, музичних шкіл, тому в позаурочний час діти із задоволенням приходять до нас на заняття, - розповіла нашим читачам Марина Ігорівна. - Я допомагаю дітям у вивченні англійської мови. Поруч з нами розташоване клуб «Джерельце», де більше уваги приділяють пішохідного туризму. Батьки дуже задоволені, що після уроків їхні діти перебувають під доглядом, що вони розвиваються і дізнаються щось нове, беруть участь у конкурсах, виставках, квестах.
За словами Марини Ковтун, життя в «Центрі по роботі з дітьми та молоддю за місцем проживання» кипить. Наприклад, на початку лютого в Міському парку культури та відпочинку відбулися «Зимові олімпійські забави» - спортивні змагання, під час яких чернігівські діти могли і побігати, і пострибати, і поспілкуватися з відомою біатлоністской Ніною Лемеш. До Дня закоханих в Центрі провели традиційний конкурс «Містер і міс Че», в якому брали участь представники всіх клубів Чернігова.
В даний час вихованці та їх педагоги приступили до підготовки щорічного конкурсу КВК серед клубних команд Центру. Цей конкурс отримав назву «Веселий пінгвін». Слід зазначити, що і під час канікул двері клубів за місцем проживання відкриті для всіх бажаючих. Тому в багатьох батьків перестане "боліти голова", чим зайняти дитину. У літній період будуть проводитись ігротеки, майстер-класи, екскурсії, в проведенні яких педагогам-організаторам допоможуть волонтери та студенти-практиканти.
Один з важливих напрямків в роботі Центру - залучення дітей з особливими потребами до активної участі в житті клубів. Так, в період новорічних свят в клубах за місцем проживання пройшов ряд заходів, учасниками яких були вихованці клубів та діти-інваліди. Цей досвід згуртував дітей та показав, що така співпраця - корисно, актуальний і перспективний. А це означає, що Центр і надалі має намір продовжувати спільну роботу з організаціями, які займаються адаптацією дітей з обмеженими можливостями.
Про те, де працює найближчий до вас клуб для дітей і підлітків, які гуртки в ньому діють, можна дізнатися за тел.: 5-34-31. Або ж шукайте інформацію на інтернет-сторінці Центру по роботі з дітьми та молоддю за адресою www.dozvillya.edukit.cn.ua
Вікторія Кудіна
Останні новини Чернігівщини
ВПО Чернігівщини можуть отримати пільговий кредит від Держмолодьжитло на купівлю будинку чи квартири 12:03
Про умови кредитування в межах проєкту «Житло для ВПО» розповів на зустрічі з представниками Чернігівської обласної та міської військових адміністрацій Іван Парух, перший заступник голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.
Погрожував розстрілом та катував: на Чернігівщині скеровано до суду провадження щодо військового рф 11:31
Слідчі відділу розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту Головного управління Нацполіції в Чернігівській області завершили досудове розслідування за фактом жорстокого поводження з мирним мешканцем, вчиненим 30-річним окупантом під час тимчасового перебування російських військ на Чернігівщині навесні 2022 року.
Дві нагороди Павла Клюя на Всеукраїнських змаганнях з літнього біатлону 11:07
З 15 до 18 жовтня у місті Хуст (Закарпатська область) відбулися Всеукраїнські змагання серед юнаків та дівчат з літнього біатлону на призи Президента Федерації біатлону України.
На Чернігівщині триває збирання пізніх культур 10:42
Станом на 23 жовтня в Чернігівській області аграріями обмолочено/викопано площу 806,53 тис. га.
Поліція Чернігівщини викрила посадовицю, яка підозрюється в розтраті майже 3 млн. грн. бюджетних коштів на ремонті доріг 10:18
Поліцейські під процесуальним керівництвом прокуратури розслідують кримінальне провадження за фактом розтрати, шляхом зловживання службовим становищем посадовою особою, майже 3 мільйонів гривень з бюджету під час ремонту доріг в одному з районних центрів області.