Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 20 травня, 07:18:38

Міліціонери й школярі обговорили юридичну відповідальність

06.02.2013   08:41

Злочин легше попередити, ніж потім займатися соціальною реабілітацією неповнолітнього злочинця. Зважаючи на це, міліція постійно займається профілактично-роз’яснювальною роботою серед школярів.

Головна задача зустрічей правоохоронців з учнівською молоддю – переконати юних українців у тому, що бути законослухняним громадянином – значить відкрити для себе масу перспектив у житті – кар’єру, успішність, упевненість у завтрашньому дні.

За ініціативи працівників відділу кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Чернігівській області в Чернігівській школі №13 була проведена виховна година на тему “Юридична відповідальність”. Захід відбувся за спільної ініціативи адміністрації школи та правоохоронців, в ньому також взяли участь працівники УДАІ УМВС в області.

Попереджувати підліткову злочинність можна різними способами, але найкращий – все-таки поінформованість та всебічна обізнаність школярів у нормативних положеннях адміністративного й кримінального законодавства. Виховна година проходила у декілька етапів – питання на швидкість, юридичні ситуації, юридична консультація та юридичний рахунок.

Журі, до якого окрім міліціонерів входив учитель історії та правознавства, об’єктивно оцінювало знання учнів. Спочатку для розминки учні бігло повторили основні терміни та положення курсу правознавства, а потім завдання поступово ускладнювалися, що активізувало активність учнів. Під час розв’язання юридичних задач підлітки навчилися не бездумно відтворювати завчену інформацію, а застосовувати їх до конкретних життєвих ситуацій. Педагоги відзначили неабияку пізнавальну цінність подібних заходів для формування юридичної культури підлітків.

Авторитетне журі визначило команду-переможницю, яка показала найкращі знання й давала найповніші відповіді та продемонструвала вміння застосовувати знання на практиці.

Самі учні погоджуються, що через наочні приклади та моделювання ситуацій багато яких тем з курсу правознавства набагато краще засвоюються і одночасно переконують в необхідності бути законослухняним громадянином.

Останні новини Чернігівщини

Поліцейські щоденно документують воєнні злочини, вчинені російськими окупантами на території Чернігівського району

Поліцейські щоденно документують воєнні злочини, вчинені російськими окупантами на території Чернігівського району 21:44

Слідчі Чернігівського райуправління поліції щодня приймають близько 500-600 заяв громадян про пошкодження чи знищення їхнього майна.

Прокурори Чернігівської обласної прокуратури спільно з ДБР документують воєнні злочини

Прокурори Чернігівської обласної прокуратури спільно з ДБР документують воєнні злочини 21:37

Під час розслідування фактів порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 1 ст. 438 КК України), що здійснюється за процесуального керівництва прокурорів Чернігівської обласної прокуратури слідчими ДБР, задокументовано злочини в селі Ягідне Чернігівського району, яке з 03.03.2022 по 30.03.2022 перебувало в окупації ворожих військ. Зайшли окупанти в Ягідне зі сторони села Золотинка.

Шифер на декілька мільйонів гривень лежить, а цвяхів на 10 тисяч гривень ми не можемо придбати, бо не можемо зробити платіж, — Атрошенко про роботу казначейської служби

Шифер на декілька мільйонів гривень лежить, а цвяхів на 10 тисяч гривень ми не можемо придбати, бо не можемо зробити платіж, — Атрошенко про роботу казначейської служби 21:28

Нагальні ремонтні роботи об’єктів критичної інфраструктури, а також підготовка до опалювального сезону у Чернігові гальмуються через роботу казначейської служби, яка не проводить необхідні для цього платежі.

У Чернігівській області трактор підірвався на боєприпасі. Водій отримав травми

У Чернігівській області трактор підірвався на боєприпасі. Водій отримав травми 21:23

19 травня близько 12:00 до оперативно-координаційного центру ДСНС області надійшло повідомлення, що в лісовому масиві у Чернігівському районі, трактор наїхав на вибухонебезпечний предмет, внаслідок чого стався вибух.

У понад 95% населених пунктів Чернігівщини вже відновлене електропостачання

У понад 95% населених пунктів Чернігівщини вже відновлене електропостачання 21:18

За період активних бойовий дій у Чернігівській області було пошкоджено понад 900 об’єктів електропостачання.