«Пакунок школяра»: Пенсійний фонд України адмініструватиме ще одну грошову допомогу
Уряд запровадив новий вид фінансової підтримки батьків, чиї діти йдуть в перший клас – «Пакунок школяра».
Ця допомога є частиною пакету, розробленого для комплексної підтримки сімей з дітьми. Він передбачає безперервну державну підтримку родин — від моменту планування батьківства й аж до самостійності дитини.
У межах цієї програми батьки дітей, яких в новому навчальному році зараховано до першого класу, зможуть отримати одноразову грошову допомогу – 5 000 гривень.
Згідно з положеннями постанови Кабінету Міністрів України від 07.07.2025 № 809 «Деякі питання надання одноразової грошової допомоги учням перших класів «Пакунок школяра», починаючи з 15 липня 2025 року Пенсійний фонду України отримуватиме від Міністерства освіти і науки України списки учнів перших класів та їх батьків / законних представників. Після перевірки даних, батьків / законних представників буде поінформовано через мобільний застосунок Дія про можливість отримання одноразової грошової допомоги.
Як отримати допомогу?
Заяву на отримання виплати можна подати до 15 листопада 2025 року через мобільний застосунок Дія.
Батьки / законні представники, які не мають відповідної технічної можливості – подають заяву до сервісного центру територіального органу Пенсійного фонду України в паперовій формі.
На що можна використати допомогу?
Допомога надається отримувачу у безготівковій формі (та зараховується на спеціальний рахунок, відкритий у одному з уповноважених банків) виключно для придбання учню шкільного приладдя, дитячого одягу та взуття у суб’єктів господарювання, сферою діяльності яких є торгівля шкільним приладдям (канцелярськими товарами), дитячим одягом та взуттям.
Що робити якщо немає спеціального рахунку в банку?
Громадянам, які раніше отримували виплати в межах державних програм соціальної підтримки(«єПідтримка», Національний кешбек «Зроблено в Україні», «Зимова підтримка», «Пакунок малюка» тощо) відкривати спеціальний рахунок не потрібно.
Проте, якщо у людини наразі немає активного спеціального рахунку, можна звернутись до одного з уповноважених банків для його відкриття (за стандартом IBAN). Послуги, пов’язані з відкриттям та обслуговуванням такого рахунку надаються безоплатно.
До якого часу необхідно витратити кошти?
Кошти одноразової грошової допомоги використовуються протягом 180 календарних днів з моменту зарахування на спеціальний рахунок.
З текстом постанови Кабінету Міністрів України від 07.07.2025 № 809 можна ознайомитись тут.
Проєкт розроблено Міністерством соціальної політики України спільно з Міністерством цифрової трансформації України та Дією, Міністерством освіти і науки України та Пенсійним фондом України за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах «Проєкту підтримки Дія», що реалізується за фінансування Швеції, а також Швейцарсько-українського проєкту DECIDE — «Децентралізація для розвитку демократичної освіти», що впроваджується в Україні консорціумом у складі ГО DOCCU та Цюрихського педагогічного університету за підтримки Швейцарії.
Головне управління Пенсійного фонду
України в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
«Розумовські зустрічі»: вперше за участі глави роду Розумовських 13:32
«Розумовські зустрічі» – це зустріч ліриків і фізиків», де поєднуються гуманітарні та технологічні підходи, створюючи особливих дух конференції.
“Барвиста Україна” “Сіверських клейнодів” 12:56
Культура українського народу багатогранна і розмаїта. Кожен регіон має свої звичаї, своє звучання, свою душу. А, разом з тим, українська культура — єдине ціле, в якому різнобарв’я мистецьких традицій складається в єдину картину — в те, що зветься “Барвиста Україна”.
Поліція розслідує обставини ДТП за участю неповнолітніх у Прилуках 12:50
30 листопада близько 18:30 до поліції надійшло повідомлення про ДТП у Прилуках. Поліцейські встановили, що 14-річний хлопець, керуючи автомобілем «Porsche Cayenne», допустив зіткнення з вантажним автомобілем, що перебував на проїзній частині дороги.
Поліція затримала водія, який спричинив смертельну ДТП у Ніжині 12:45
Ніжинські поліцейські затримали водія легковика, який допустив наїзд на двох жінок-пішоходів на пішохідному переході в Ніжині. Внаслідок ДТП одна жінка загинула, а друга зазнала травм.
Інженера з технічного нагляду підозрюють у службовій недбалості зі збитками понад 300 тис. грн 12:41
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру інженеру з технічного нагляду у службовій недбалості, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).