Ріпкинська громада реалізує освітні проєкти: користується підтримкою від держави і залучає донорів
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із очільником районної адміністрації Сергієм Крамаренком відвідали Ріпкинську громаду. Зокрема, два заклади освіти.
Ріпкинський ліцей відвідують майже 500 учнів. Для їхньої безпеки є укриття, що розраховане на 800 осіб. Сховище просторе, із сучасними освітніми просторами.
«Фінансували ремонт із абсолютно різних джерел. Кошти державної субвенції - 6,9 мільйона гривень, місцевий бюджет - 1,9 мільйона, швейцарсько-український проєкт «DECIDE» - 3,4 мільйона. Допомагали також благодійні фонди «Східна Європа» і «SAVED», гуманітарна організація «Acted», - акцентував В’ячеслав Чаус.
Також ліцей бере участь у багатьох донорських проєктах. Так вже облаштували клас безпеки, компʼютерну аудиторію, зону відпочинку для вчителів, ігрову для дітей і ресурсну кімнату. Про це розказав директор Сергій Лебедко.
В’ячеслав Чаус відвідав ще один заклад освіти - Ріпкинський ліцей імені Софії Русової. Там очно навчається більше 270 дітей. Майже всі вони забезпечені гарячими обідами. Цьогоріч завершили модернізацію харчоблоку в ліцеї. Капітальний ремонт зробили коштом державної субвенції - 6,9 мільйона гривень, ще 1,7 мільйона гривень - профінансував місцевий бюджет. Кухарі кажуть, що швидко освоїли нове обладнання. А директорка школи Наталія Корж радіє, що і діти, і батьки у захваті від таких змін.
Принагідно начальник ОВА зустрівся з активом Ріпкинської громади. Говорили про потреби. Зокрема, про укриття для школи й лікарні. У процесі розробки – проєктно-кошторисна документація, що зараз на коригуванні. Аби розраховувати на підтримку держави чи донорів - обовʼязкова наявність проєкту.
«Із проблемного - дороги і шкільні автобуси. У цих напрямках розраховуємо на державні програми», - сказав В’ячеслав Чаус.
Ще він відзначив: Ріпкинська громада робить надзвичайно важливі речі під час обмінів. Коли повертаються військовополонені, люди зустрічають їх з прапорами вздовж усієї дороги.
«Їм ніхто не повідомляє день обміну або час. Вони знають: якщо на кордон поїхали автобуси, значить буде обмін. Гуртуються і зустрічають хлопців. І перше, що бачать військові дорогою додому, - це те, що їх чекають. Під час зустрічі подякував мешканцям Ріпкинщини за це. Неймовірні люди», - говорить начальник ОВА.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
У коледжі й профтехи області почала надходити комп’ютерна техніка від Латвії 12:37
Традиційно передачу обладнання забезпечили представники асоціації «Brunotava», що є надійним та постійним партнером Чернігівщини другий рік поспіль.

Аудит бюджету Ріпкинської селищної територіальної громади: потенціал для підвищення спроможності громади 12:17
В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби у Чернігівській області проведено чергову робочу зустріч з керівництвом Ріпкинської селищної територіальної громади щодо обговорення результатів державного фінансового аудиту бюджету цієї громади. Дослідженням охоплено період з 01.01.2021 по 31.12.2024.

«Армія відновлення» на Чернігівщині: з початку року видано майже 6 тисяч направлень на суспільно корисні роботи 12:15
До таких робіт залучають безробітних, яким не вдалося знайти роботу за фахом, а також внутрішніх переселенців. На оплату їхньої праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття спрямовано понад 42 млн грн.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:13
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 5 пожеж.
На Конгресових слуханнях Чернігівщина поділилася досвідом просторового планування в громадах 12:12
Представники Чернігівщини онлайн доєдналися до Конгресових слухань. Цього разу мова йшла про просторове планування в територіальних громадах. Це ключовий інструмент управління розвитком територій громад.