Запрацювала електронна система рейтингового розподілу в інтернатуру
В Україні розпочала роботу електронна система рейтингового розподілу в інтернатуру. Вона дозволить автоматизувати процес розподілу магістрів за медичними й фармацевтичними спеціальностями в інтернатуру, а отже – зробить його абсолютно прозорим.
Крім того, завдяки системі здійснюватиметься електронний супровід усього процесу підготовки в інтернатурі: від вступу і до завершення та формування сертифіката лікаря-спеціаліста й фармацевта-спеціаліста.
У системі збиратиметься та аналізуватиметься успішність випускників закладів вищої освіти, проводитиметься автоматизований рейтинговий розподіл в інтернатуру, збиратимуться та зберігатимуться дані про інтернів, які проходять підготовку в інтернатурі та формуватимуться електронні документи щодо її проходження.
«Електронний розподіл в інтернатуру реалізований в нашій країні вперше. І це – значний крок до підвищення якості медичної й фармацевтичної освіти. Пріоритет у виборі місця проходження інтернатури, як і торік, матимуть найталановитіші випускники з усієї країни. І завдяки новій системі ми можемо реалізувати принцип прозорого заохочення найкращих», – Віктор Ляшко, міністр охорони здоров'я України.
Система виключає можливість зовнішнього втручання у процес рейтингового розподілу до інтернатури та впливу на його результати, крім того, вона інтегрована до єдиного порталу вакансій у закладах охорони здоров'я, отже інтерни проходитимуть практичну частину підготовки за обраною спеціальністю на посадах, яких реально потребують заклади охорони здоров’я.
Цьогоріч розподіл в інтернатуру відбуватиметься серед усіх випускників закладів вищої медичної і фармацевтичної освіти з урахуванням автоматизованого розрахунку рейтингового балу. Випускник-медик вперше зможе обрати бажане місце за спеціальністю з усіх наданих місць для державного розподілу в межах цілої країни.
Заклади вищої освіти зареєструються в системі, внесуть дані про випускника та його успішність. Частину інформації система отримає з Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Після цього в системі зареєструється сам випускник, який перевірить дані щодо своєї освіти. Розрахунок рейтингу відбудеться автоматично, а після розрахунку і формування рейтингу випускник зможе подати до п’яти заявок на розподіл.
Рейтинговий бал формуватиметься з чотирьох показників: КРОК-1 або КРОК Б (20% балу), КРОК-2 (40%), ОСКІ (20%) і середній бал випускника за всі роки навчання (20%). Розрахунок відбуватиметься з точністю до 0,00001.
Перший розподіл в системі відбудеться уже 17 березня 2025 року для випускників зі спеціальності «Технології медичної діагностики та лікування», які беруть участь у розподілі для проходження інтернатури за спеціальністю «Лабораторна діагностика, вірусологія, мікробіологія». У цій черзі розподілу візьмуть участь випускники спеціальності з чотирьох університетів – Запорізького державного медико-фармацевтичного університету, Харківського національного медичного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка і Національного медичного університету імені О. О. Богомольця.
Місця для проходження підготовки в інтернатурі за цією спеціальністю, які можна буде обирати під час розподілу у березні, надали:
- для проходження освітньої частини – 10 закладів вищої освіти, що належать до сфери управління МОЗ;
- для проходження практичної частини – 102 заклади охорони здоров’я, в тому числі клінічні лікарні та центри контролю і профілактики хвороб.
Основний же розподіл відбудеться у червні-липні. У ньому планово візьмуть участь понад 5000 випускників за спеціальностями «Медицина», «Педіатрія», «Медична психологія». За наявності місць та за бажанням участь у розподілі в інтернатуру зможуть взяти й випускники за спеціальностями «Стоматологія» та «Фармація». Очікується, що кількість вакантних місць, наданих закладами вищої освіти (у системі) та закладами охорони здоров’я (на порталі вакансій), буде значно більшою.
Система створена на Платформі Дія.Engine за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, яка реалізується Фондом Східна Європа.
Кабінет випускника, інтерна доступний за посиланням. А в кабінет користувача (представники закладів охорони здоров’я, закладів вищої освіти – можна потрапити, перейшовши сюди. У разі виникнення запитань можна звертатися за підтримкою. Інформаційні матеріали та інструкції для користувачів уже доступні. Також запрошуємо переглянути презентацію функціональних можливостей системи на платформі YouTube.
Довідково:
Користуватися системою зможуть випускники магістерського рівня вищої освіти за спеціальностями «Стоматологія», «Медицина», «Технології медичної діагностики та лікування», «Медична психологія», «Фармація», «Педіатрія» галузі знань «Охорона здоров’я та соціальне забезпечення», які беруть участь у розподілі в інтернатуру; лікарі-інтерни та фармацевти-інтерни; представники закладів охорони здоров’я та закладів вищої освіти; представники Міністерства охорони здоров’я України та Національної служби здоров’я України; представники департаментів (управлінь) охорони здоров’я державних (військових) адміністрацій; представники інших державних органів, НАН України, НАМН України, до сфери управління яких належать заклад охорони здоров’я.
Впровадження системи дозволить автоматизувати процеси:
- реєстрації випускників і подання заявок на навчання в інтернатурі;
- реєстрації представників закладів охорони здоров’я, внесення загальних даних та іншої інформації про заклад;
- реєстрації представників закладів вищої освіти, внесення інформації про успішність випускників, подання заявок на здійснення освітньої підготовки випускників;
- формування переліку доступних вакансій у медзакладах;
- формування переліку доступних закладів вищої освіти;
- визначення обсягів підготовки інтернів коштом державного бюджету за спеціальностями;
- формування рейтингу випускників;
- здійснення рейтингового розподілу випускників;
- обліку закладів охорони здоров’я, закладів охорони здоров’я та інтернів.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.