Безкоштовне гаряче харчування в школах у 2025 році: що відомо
Учні 1-4 класів продовжать отримувати безкоштовне гаряче харчування в 2025 році. Для цього держава виділяє щонайменше 2,8 млрд грн, які будуть перераховані місцевим громадам, на балансі яких і перебувають школи.
Про це повідомляє голова партії "Слуга Народу", нардеп Олена Шуляк.
"Харчування українських школярів має бути на найвищому рівні, оскільки якісна їжа сьогодні є запорукою здорового майбутнього наших дітей. Саме тому для Президента Володимира Зеленського, Першої леді Олени Зеленської та всієї команди влади, зокрема й партії "Слуга Народу", цей напрямок залишається в фокусі уваги. Якщо раніше гарячі обіди переважно мали лише учні-пільговики, а фінансування покривалося коштом місцевих бюджетів, то тепер же, починаючи із жовтня минулого року, держава гарантує гаряче харчування для всіх учнів початкових класів", – говорить Олена Шуляк.
Вона додає, що держава водночас шукає можливостей, щоб дати гаряче харчування загалом для всіх школярів – як початкових, так середніх і старших класів. І партія "Слуга Народу" буде працювати над тим, що це сталося якомога швидше.
Впровадження гарячого харчування – один із кроків реформи шкільного харчування, яку ініціювала кілька років тому та якою опікується перша леді Олена Зеленська. Реформа має зокрема два основних інструменти:
безпечні харчові продукти – оновлення шкільного меню, де буде більше злакових, овочів, фруктів та інших корисних продуктів;
ресурсне забезпечення шкіл, що передбачає модернізацію харчоблоків та шкільних їдалень. Цього року, зазначає Олена Шуляк, держава спрямовує на це 1,2 млрд грн. Зокрема за ці кошти закуповуватимуть нову сучасну техніку для готування їжі: пароконвектомати, жарочні та пекарські шафи, електроплити, морозильні скрині й інше устаткування.
Цьогоріч, як раніше заявляла голова партії "Слуга Народу" й нардеп Олена Шуляк, підтримку отримають й безпосередньо українські педагоги. Від початку року вони отримуватимуть надбавки в 1000 грн "на руки". Вже з вересня 2025-го, з початку нового навчального року, ця сума зросте вдвічі – до 2000 грн кожному вчителю. Надбавка передбачена для всіх педагогічних працівників у школах, а їх майже пів мільйона: це вчителі, психологи, керівники гуртків та груп продовженого дня. Доплати нараховуватимуть щомісяця, тому загалом педагоги на повній ставці в 2025 році додатково отримають 16 тис. грн. На це спрямовують 12 млрд грн.
Додаткові виплати вчителям – це також один із елементів комплексної програми зимової підтримки від української влади, яка спрямована на підтримку тих українців, які цього найбільше потребують.
"Партія "Слуга Народу" на центральному рівні в парламенті, наші фракції в місцевих радах по всій країні завжди підтримували та будуть підтримувати всі рішення, що стосуються покращення навчального процесу", – резюмує Олена Шуляк.
Останні новини Чернігівщини
До 15 та 14 років ув’язнення засуджено двох чоловіків, які вбили знайомого та викрали його трактор для продажу 11:21
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури двох жителів міста Мена Корюківського району визнано винними в умисному вбивстві та незаконному заволодінні транспортним засобом, поєднаному з насильством, небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 115 КК України).
Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Чернігівському районі 11:17
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинув 67-річний пішохід.
“Грінч. Той, що вкрав Різдво” — запальна прем’єра у різдвяно-новорічні свята! 11:13
Святковий різдвяно-новорічний сезон у Чернігівському обласному філармонійному центрі триває! І за кілька днів до Різдва, 20 грудня 2025 року, артисти філармонійного центру зробили юним та дорослим глядачам святковий подарунок — яскраву прем’єру дитячої музичної казки у постановці Олександра Сєроштанова та Марини Маккей “Грінч. Той, що вкрав Різдво”.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:05
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.
22 грудня: цей день в Україні і світі 09:02
День 1398 Російська агресія - Day 1398 Russian aggression