Автоматизований мікропарник, пристрій для людей з інвалідністю: як молодь Чернігівщини створює інновації
Школярі з Менської, Бобровицької та Чернігівської громад взяли участь у Demo Day інкубаційної програми від молодіжних просторів Ko_Laba з фокусом на ESTEAM.
Це був фінальний етап проєкту, де команди з Київщини, Харківщини, Чернігівщини та Житомирщини презентували свої унікальні розробки, над якими працювали протягом останніх трьох місяців.
«Осередки на кшталт Ko_Laba є важливим інструментом для розвитку позашкільної освіти. Вони не лише розкривають творчий потенціал дітей, а й допомагають їм здобувати навички, що стануть основою для майбутніх професійних досягнень. Особисто я захоплений креативністю наших школярів! Важко повірити, що всього за кілька місяців вони змогли створити настільки продумані, практичні та водночас інноваційні проєкти», – поділився враженнями Юрій Музика, начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА.
Автоматичний пристрій для вирощування мікрогріну, система оповіщення про повітряну тривогу, якою зможуть користуватися навіть люди з вадами слуху, бренд одягу територіального значення – це лише четверта частина від переліку розробок юних інженерів. До прикладу, команди з Чернігова презентували інноваційний автоматизований мікропарник та ергономічний пристрій, який дозволить людині з ампутацією верхніх кінцівок утримувати ручку чи олівець ротом та ефективно його використовувати для письма чи малювання. Меняни, зокрема, представили невидиму поличку для книг та унікальні еко-сумки із переробленого старого одягу. Команди із Бобровиці презентували індивідуальну систему повідомлення про повітряну тривогу, яка працює автономно.
Креативність учасників відзначив заступник міністра освіти і науки України Дмитро Завгородній, який теж долучився до заходу.
Ko_Laba – це перший в Україні молодіжний ESTEAM простір, який створений освітньою фундацією GoGlobal за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Це місце, де молодь може надихатись, навчатись та прототипувати свої ідеї на необхідному для цього обладнанні. Також у просторах є VR-окуляри, настільні ігри та книги, які допоможуть дізнатись більше про підприємництво, науку, технології, інженерію, мистецтво та математику. Зараз працюють 12 таких осередків у Київській, Житомирській, Чернігівській та Харківській областях.
За повідомленням Управління освіти і науки Чернігівської ОДА
Останні новини Чернігівщини
Ремонт укриття і термомодернізація ліцею: як громади Ніжинщини готуються до нового навчального року 15:43
Під час візиту на південь регіону начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус відвідав дві громади – Ніжинську і Талалаївську сільську. У фокусі – готовність ТГ до старту нового навчального сезону.
Хотіла купити запчастини до авто, натомість втратила 15 тисяч гривень: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахраїв на інтернет-майданчиках 15:21
Шахраї часто розміщують на інтернет-платформах фейкові оголошення про продаж різних товарів та переконують покупців робити передоплату. Поліцейські вкотре закликають громадян бути пильними під час здійснення покупок у інтернет-магазинах та сплачувати за товар виключно після його отримання й перевірки.
Латвійська делегація на Чернігівщині оглянула проєкти відновлення 14:40
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів робочу зустріч із латвійськими партнерами. У складі делегації – представники МЗС і посольства Латвії, бізнесу.
У Чернігові обговорили нові можливості розвитку соціальних послуг за підтримки ПРООН 14:22
11 серпня у Чернігівській міській раді відбулася робоча зустріч заступника міського голови Сергія Фесенка з представниками Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні — аналітикинею з розвитку соціальних послуг Наталією Осипенко та аналітиком з розвитку соціальних послуг Олександром Ковальчуком.
Психосоціальна підтримка для кожного: на Чернігівщині запрацюють дві мультидисциплінарні мобільні бригади 13:51
У Чернігові та Городнянській громаді планують сформувати дві мультидисциплінарні мобільні бригади, у складі яких будуть соціальні працівники, психологи, кейс-менеджери, асистенти.