Про підсумки реалізації навчальної програми на Чернігівщині
Підсумки реалізації в Чернігівській області навчальної програми «Молодіжна політика, заснована на підходах участі» у 2024 році обговорили заступник директора Департаменту сім’ї молоді та спорту облдержадміністрації В’ячеслав Голуб із Заступником Голови Офісу Ради Європи в Україні Ерлендом Фалком та фахівчинею Проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні: Фаза ІІІ» Людмилою Кіндрат.
В’ячеслав Голуб поділився думками стосовно важливості та актуальності питань підвищення кваліфікації посадових осіб, задіяних у процесі реалізації молодіжної політики на місцевому рівні. Разом з тим посадовець повідомив про здобутий упродовж минулого року на Чернігівщині досвід імплементації програми «Молодіжна політика, заснована на підходах участі». Серед основних показників цього він, зокрема, зазначив про те, що:
проведено чотири тренінги в очному форматі;
навчальним заходами охоплено близько 100 посадових осіб та інших працівників;
у тренінгах програми взяли участь представники усіх п’яти районів області;
залучено до реалізації програми три місцеві провайдери (суб’єкти надання освітніх послуг професійного навчання для державних службовців і службовиць і посадових осіб місцевого самоврядування) різних форм власності;
серед цільової аудиторії – керівний склад та профільні службовці органів виконавчої влади й місцевого самоврядування, а також працівники дотичних до питань молодіжної політики сфер;
збільшено тренерську команду програми за рахунок залучення сертифікованих викладачів та викладачок з інших регіонів України.

Успіх цієї роботи, на думку В’ячеслава Голуба, ґрунтується на започаткованій плідній та взаємовигідній співпраці Департаменту з навчальними закладами – провайдерами, керівником яких є Тетяна Шестаковська, радниця голови обласної державної адміністрації з гендерних питань.
Представники Ради Європи відзначили високий організаційний, методологічний, матеріально-технічний та емоційний рівні підготовки й проведення заходів у рамках програми на Чернігівщині. Особливо вони звернули увагу на те, що наш регіон першим розпочав її втілення, а також є єдиною областю України, де всі заходи програми відбуваються в очному форматі, що, без сумніву, забезпечує більш вагомий ефект від їх проведення.
У ході обговорення висловлювалися думки та наміри щодо подальшої співпраці та розвитку взаємодії в напрямі реалізації молодіжної політики в регіоні.
Довідково: Навчально-практична програма «Молодіжна політика, заснована на підходах участі» базується на розробленій і затвердженій Національним агентством України з питань державної служби Типовій загальній короткостроковій програмі підвищення кваліфікації «Молодіжна політика, заснована на підходах участі» як результат співпраці Проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні: Фаза ІІІ» з Міністерством молоді та спорту України та Українською асоціацією молодіжних рад. Її метою є підвищення рівня професійних компетентностей державних службовців і службовиць і посадових осіб місцевого самоврядування щодо забезпечення участі молоді у формуванні й реалізації молодіжної політики з урахуванням стандартів і підходів Ради Європи.
Останні новини Чернігівщини
Нелегальні азартні ігри: у Чернігові викрито та припинено діяльність грального закладу 11:04
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру місцевому жителю у незаконній діяльності з організації та проведення азартних ігор, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 203-2 КК України).
На розвиток науки у Чернігівській області у 2026 році спрямували 16,83 млн грн 10:19
Цього року за результатами державної атестації наукових установ і закладів вищої освіти Чернігівщина отримає 16,83 мільйона гривень базового фінансування науки.
Діють компенсації за працевлаштування 10:07
У 2025 році завдяки програмам компенсацій за працевлаштування роботу отримали 1028 громадян області. Компенсаційними програмами від служби зайнятості скористалися 700 роботодавців. Загалом їм профінансовано 20,8 млн. грн
На Чернігівщині суд виніс вирок наркодилеру, що займався незаконним поширенням психотропних речовин 07:56
Деснянський районний суд міста Чернігова виніс обвинувальний вирок зловмиснику, який займався розповсюдженням особливо небезпечних психотропних речовин. Його засуджено до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Поліція затримала нетверезого водія, що спричинив ДТП у якій постраждала малолітня дитина 07:55
На Корюківщині поліцейські оперативно розшукали нетверезого водія, який скоїв ДТП з постраждалою дитиною та втік. Зловмисника затримали у процесуальному порядку.