Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 жовтня, 13:44:47

Стимулювання економічного розвитку країни

08.12.2012   10:53

Подальший розвиток державної податкової служби України в умовах перетворень, що проходять у нашому суспільстві, має здійснюватися на усвідомленні необхідності докорінної зміни філософії спілкування з платниками податків з фіскальної на добровільну сплату податків, що потребує переходу до світових цивілізованих норм в оподаткуванні.

Федір Уляненко

Федір Уляненко

Податкова служба у сучасних умовах повинна стимулювати економічний розвиток країни, сприяти створенню умов для залучення інвестицій, розвитку приватного бізнесу, сприяти зниженню податкового тягаря, отриманню сталих доходів до державного бюджету. Необхідно трансформувати податкову службу у провідну демократичну та підзвітну суспільству високоефективну державну установу, яка діє на правових засадах та користується довірою і підтримкою суспільства.

Забезпечення умов для виконання вимог податкового законодавства платниками податків з початку 2012 р. до Державного бюджету мобілізовано 460,6 млн.грн., у т.ч. до загального фонду – 450,1 млн.грн.

По бюджетоформуючих платежах загального фонду Державного бюджету надійшло, у т.ч.: по податку на прибуток 126,0 млн.грн., по податку на додану вартість 292,8 млн.грн., по збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ 13,0 млн.грн.

Місцевий бюджет виконаний на 107,8 відс., надійшло 507,9 млн.грн. Податок на доходи фізичних осіб становить 70,7 відс. цієї суми.

Приріст до відповідного періоду 2011 року по загальному фонду Державного бюджету склав 12,4 млн.грн., до місцевого бюджету – 89,0 млн.грн.

Обов’язковою складовою бюджетних доходів виступає земельний податок. Доцільно підкреслити, що податок на землю має важливе фіскальне значення для податкової системи країни, адже не лише у достатній мірі наповнює казну держави, а головне – виступає надійним та стабільним джерелом такого наповнення. Так, з початку 2012 року до бюджету держави платники сплатили близько 73,9 млн.грн. земельного податку.

Основними напрямками наповнення бюджетів усіх рівнів є збільшення надходжень від “ризикових” суб’єктів господарювання за рахунок реалізації заходів з детінізації фінансово-господарської діяльності платників податків та об’єкта оподаткування, здійснення контрольно-перевірочних заходів, спрямованих на виявлення схем ухилення від оподаткування та їх руйнування шляхом документування та донарахування відповідних сум податкових зобов’язань, вжиття заходів щодо реалізації майна боржників, вилучення з рахунків боржників готівкових коштів, суттєвого зменшення податкового боргу.


Федір Уляненко, начальник ДПІ у м. Чернігові ДПС
 

Останні новини Чернігівщини

П’ять цікавих фактів про борщ, яких ви не знали

П’ять цікавих фактів про борщ, яких ви не знали 10:59

Приготування борщу увійде до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини, повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України.

9 найкорисніших рослинних олій для організму людини

9 найкорисніших рослинних олій для організму людини 10:53

Якщо з настанням осені до вас часто чіпляються застуди, погіршилося травлення, або шкіра страждає від сухості, вам всього лише необхідно запастися потрібними рослинними оліями, вживати їх в їжу щодня і дуже скоро ви будете виглядати і відчувати себе чудово!

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо турецький бурек

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо турецький бурек 10:31

Бурек — це ситний пиріг родом з Туреччини. Існує безліч способів його приготування, деякі навіть передаються з покоління в покоління.

Вікторія Апанасенко з Чернігова стала I Міс Україна Всесвіт-2021

Вікторія Апанасенко з Чернігова стала I Міс Україна Всесвіт-2021 10:26

У п'ятизірковому київському готелі Fairmont Grand Hotel Kyiv відбувся фінал конкурсу краси Міс Україна Всесвіт-2021.

Гороскоп на тиждень з 18 до 24 жовтня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 18 до 24 жовтня 2021 року 10:13

Головна подія тижня – це повний місяць 20 жовтня. Він буде досить різким. Цей повний місяць актуалізує теми взаємин між людьми, конфліктів, відстоювання своїх прав і ролі в парі.