Підтримка в розробці проєктів відбудови – нова можливість від «U-LEAD з Європою»
Українські громади зіткнулися з серйозними викликами через повномасштабне вторгнення російської федерації.

Станом на червень 2022 року потреби на відбудову складали 349 млрд доларів і продовжують зростати. Хоча війна все ще триває, громадам необхідно розпочинати підготовку проєктів, спрямованих на відбудову пошкодженої/зруйнованої під час війни комунальної інфраструктури.
У відповідь на ці виклики «U-LEAD з Європою» оголошує відбір територіальних громад для участі у комплексній навчальній програмі «Кроки для спеціалістів. Планування та програмування», яка має на меті допомогти громадам у підготовці проєктів відбудови (проєктами відбудови вважаються проєкти капітального ремонту, реконструкції та заміни (тобто будівництва) фізичних об’єктів, і вони можуть охоплювати всі типи проєктів, класи наслідків, CC1-3, та види капітального ремонту, згідно з ДБН A.2.2-3:2014).
Програма розгортатиметься у два етапи:
• упродовж березня - квітня 2023 р. відібрані громади пройдуть навчання, спрямоване на:
• формулювання проєктної ідеї.
• залучення громадян до обговорення проєктної ідеї.
• упродовж травня - червня 2023 р. відібрані громади отримають підтримку у розробці повної проєктної пропозиції.
Упродовж липня - вересня 2023 р. U-LEAD профінансує підготовку технічної та фінансової документації для відібраних проєктів.
До участі запрошуються громади:
• з населенням до 50 000 осіб (станом на 01.01.2022);
• які безпосередньо постраждали унаслідок воєнних дій;
• які мають потребу у відбудові об’єктів комунальної інфраструктури в одній з наступних сфер: освіта: дошкільна, початкова та середня; первинна медична допомога; місцевий транспорт (наприклад, дороги та мости); водопостачання, водовідведення та поводження з відходами;
• які можуть запропонувати до участі у підготовці проєкту команду спеціалістів (команда може включати представників структурних підрозділів виконавчого комітету, профільних комунальних установ/підприємств чи громадських організацій) у складі до 3 осіб;
• забезпечити спеціалістам доступ до мережі Інтернет і належне технічне обладнання (комп’ютер з камерою та мікрофоном);
• які, за необхідності, готові залучити до розробки проєктів сусідні громади;
• які готові залучити громадян до обговорення запропонованих проєктів відбудови.
Будь ласка, зверніть увагу, що:
• навчання відбуватиметься виключно онлайн; тому доступ до мережі Інтернет і належне технічне обладнання дуже важливі; U-LEAD розробить максимально гнучку програму, щоб громади могли планувати свою участь з урахуванням проблем з електроенергією та доступом до Інтернету.
• зважаючи на інтенсивність та тематику навчання, будь ласка, запропонуйте команду спеціалістів, які мають досвід роботи з інфраструктурними проєктами.
Заповнену форму необхідно надіслати до 18:00 06 лютого 2023 року на електронну скриньку projects.u-lead@gopa.de. Шаблон аплікаційної форми можна завантажити за посиланням.
В темі повідомлення слід вказати назву громади та область (наприклад, «Білокриницька громада_Волинська область»).
Результати відбору будуть повідомлені після 27 лютого 2023 року.
У випадку виникнення питань, просимо надсилати їх на електронну скриньку projects.u-lead@gopa.de.
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.
Останні новини Чернігівщини
Служба зайнятості підтримує переселенців 18:40
Вчора відбулася робоча поїздка директора та заступника директора Чернігівського обласного центру зайнятості Людмили Ключник та Сергія Роговцявідповідно на Корюківщину.
Поліція Чернігівщини закликає водіїв та пішоходів неухильно дотримуватися правил дорожнього руху 18:15
Співробітники груп реагування патрульної поліції Чернігівщини проводять профілактичну роботу з учасниками дорожнього руху та слідкують за неухильним дотриманням ПДР як водіями, так і пішоходами.
Мобільний клас із мінної безпеки курсує Чернігівщиною 17:51
Сьогодні киїнські ліцеїсти мали змогу дізнатися про найпоширеніші види вибухонебезпечних предметів їх види, наслідки необережного поводження, а також основні вимоги у разі виявлення підозрілих предметів.
Патрульні виявили медпрепарати, які можуть бути наркотичними речовинами 17:09
Вчора на стаціонарному посту "Кіпті" патрульні поліцейські під час контролю транспортних засобів звернули увагу на громадянина, що був пасажиром мікроавтобусу Mercedes.
В пам'ять поліцейських, які героїчно загинули під час оборони Чернігова, висадили вічнозелені дерева 16:23
Сьогодні співробітники поліції разом з родинами загиблих колег висадили туї на знак вічної пам’яті про Володимира Настича, Дмитра Музирьова, Дмитра Лук’яненка та Олексія Христенка