Підтримка в розробці проєктів відбудови – нова можливість від «U-LEAD з Європою»
Українські громади зіткнулися з серйозними викликами через повномасштабне вторгнення російської федерації.

Станом на червень 2022 року потреби на відбудову складали 349 млрд доларів і продовжують зростати. Хоча війна все ще триває, громадам необхідно розпочинати підготовку проєктів, спрямованих на відбудову пошкодженої/зруйнованої під час війни комунальної інфраструктури.
У відповідь на ці виклики «U-LEAD з Європою» оголошує відбір територіальних громад для участі у комплексній навчальній програмі «Кроки для спеціалістів. Планування та програмування», яка має на меті допомогти громадам у підготовці проєктів відбудови (проєктами відбудови вважаються проєкти капітального ремонту, реконструкції та заміни (тобто будівництва) фізичних об’єктів, і вони можуть охоплювати всі типи проєктів, класи наслідків, CC1-3, та види капітального ремонту, згідно з ДБН A.2.2-3:2014).
Програма розгортатиметься у два етапи:
• упродовж березня - квітня 2023 р. відібрані громади пройдуть навчання, спрямоване на:
• формулювання проєктної ідеї.
• залучення громадян до обговорення проєктної ідеї.
• упродовж травня - червня 2023 р. відібрані громади отримають підтримку у розробці повної проєктної пропозиції.
Упродовж липня - вересня 2023 р. U-LEAD профінансує підготовку технічної та фінансової документації для відібраних проєктів.
До участі запрошуються громади:
• з населенням до 50 000 осіб (станом на 01.01.2022);
• які безпосередньо постраждали унаслідок воєнних дій;
• які мають потребу у відбудові об’єктів комунальної інфраструктури в одній з наступних сфер: освіта: дошкільна, початкова та середня; первинна медична допомога; місцевий транспорт (наприклад, дороги та мости); водопостачання, водовідведення та поводження з відходами;
• які можуть запропонувати до участі у підготовці проєкту команду спеціалістів (команда може включати представників структурних підрозділів виконавчого комітету, профільних комунальних установ/підприємств чи громадських організацій) у складі до 3 осіб;
• забезпечити спеціалістам доступ до мережі Інтернет і належне технічне обладнання (комп’ютер з камерою та мікрофоном);
• які, за необхідності, готові залучити до розробки проєктів сусідні громади;
• які готові залучити громадян до обговорення запропонованих проєктів відбудови.
Будь ласка, зверніть увагу, що:
• навчання відбуватиметься виключно онлайн; тому доступ до мережі Інтернет і належне технічне обладнання дуже важливі; U-LEAD розробить максимально гнучку програму, щоб громади могли планувати свою участь з урахуванням проблем з електроенергією та доступом до Інтернету.
• зважаючи на інтенсивність та тематику навчання, будь ласка, запропонуйте команду спеціалістів, які мають досвід роботи з інфраструктурними проєктами.
Заповнену форму необхідно надіслати до 18:00 06 лютого 2023 року на електронну скриньку projects.u-lead@gopa.de. Шаблон аплікаційної форми можна завантажити за посиланням.
В темі повідомлення слід вказати назву громади та область (наприклад, «Білокриницька громада_Волинська область»).
Результати відбору будуть повідомлені після 27 лютого 2023 року.
У випадку виникнення питань, просимо надсилати їх на електронну скриньку projects.u-lead@gopa.de.
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.
Останні новини Чернігівщини

У Чернігові стартує безкоштовний курс із правил дорожнього руху — готуватимуть до іспиту і не тільки 17:24
У Чернігові відкрили набір на безоплатний курс із вивчення правил дорожнього руху. Заняття допоможуть не лише тим, хто готується складати іспит у сервісному центрі МВС, а й досвідченим водіям, які хочуть освіжити знання і бути в курсі останніх змін у ПДР. Навчання триває місяць.
Відбулось обговорення результатів державного фінансового аудиту бюджету Деснянської селищної територіальної громади 17:16
Сьогодні в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області проведено робочу зустріч за участю начальника управління Олександра Кондрашова та голови Деснянської селищної ради Юрія Осташевського, в ході якої обговорено результати державного фінансового аудиту бюджету Деснянської селищної територіальної громади за період з 01.01.2021 по 31.12.2024.

Шанс стати конкурентоспроможними на ринку праці для учасників бойових дій та людей з інвалідністю внаслідок війни 17:14
Державна служба зайнятості в рамках експериментального проєкту забезпечує безоплатне професійне навчання для учасників бойових дій та людей з інвалідністю, які постраждали через війну.

Доєднуйтеся 19 червня до кампанії на підтримку постраждалих від сексуального насильства в умовах війни 14:10
Сьогодні, 19 червня, стартує інформаційна кампанія до Міжнародного дня протидії сексуальному насильству під час конфлікту. Кампанія ініційована в межах головування України в Глобальному Альянсі із попередження сексуального насильства під час війни (далі - СНПК).
Осередок безпеки: у Мринській громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 11:59
У Мринській громаді Ніжинського району розпочала роботу нова поліцейська станція. Відтепер у громаді підтримує правопорядок та дбає про безпеку населення поліцейський офіцер громади Олександр Коровкевич, який надає поліцейські послуги для понад 4000 місцевих мешканців.