Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 25 вересня, 04:50:18

З бюджету Чернігова, попри його скорочення, на посилення обороноздатності міста вже спрямовано майже 200 млн грн

10.08.2022   19:27Агенцiя

На 3%, у порівнянні з 2021-м роком, зросли надходження до загального фонду міста.

 

Пов'язано це із відрахуваннями податку на доходи фізичних осіб, а саме від зарплат і виплат військовим.

Якщо ж аналізувати бюджет Чернігова загалом, то фіксується його скорочення.

Звітувала про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за I півріччя 2022 року начальниця фінансового управління Олена Лисенко під час засідання виконкому 4 серпня.  

— Якщо порівнювати з іншими містами, то ми опинилися, на жаль, на останньому місці за тими даними, що надійшли від інших міст. Надходження у нас, порівняно з минулим роком,  на тому самому рівні, а в інших містах значно збільшилися, — пояснює Олена Лисенко. 

Загалом же дохідна частина бюджету зменшилася у порівнянні з минулим роком. Так надходження до спеціального фонду у першому півріччі зменшилися у 3,5 через недоотримання субвенцій на ремонт доріг (скасування акцизу на пальне). 

Констатує Олена Лисенко і факт скорочення надходжень від місцевих податків на майже 20% від минулорічного показника за аналогічний період, або більше 61 млн грн. 

— Недоотримуємо ми і по місцевих податках тому що, відповідно до змін до податкового кодексу, плата за землю і податок на нерухомість в містах, де велися бойові дії, не платиться. Хоча до цього часу не прийнято перелік Кабінетом Міністрів цих територій, але наші суб'єкти господарювання зазнали значних втрат, вони не сплачують ці податки, очікуючи на цей перелік, — говорить начальниця фінансового управління.

Попри суттєві недонадходження Чернігівська міська рада виконує всі покладені на неї фінансові зобов'язання. Зокрема, вже розрахувалася зі всіма боргами за минулий рік.   

— Що стосується видатків, то ми, в принципі, виконуємо всі зобов'язання. Нарешті розрахувалися по боргах минулого року. Що хотіла б зазначити, що і по видатках ми на останньому місці, як і в цілому по видатковій частині, але по бюджету розвитку за рахунок того, що ми встигли розрахуватися по боргах минулого року, то ми маємо трохи показник більший. 

Хотіла б зазначити, що у порівнянні з іншими містами, у нас значно більший обсяг витрат на територіальну оборону. Станом на 4 липня у міському бюджеті Чернігова передбачено 194 млн грн на покращення обороноздатності міста, тоді як у інших міст значно менші показники, — говорить Олена Лисенко. 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

З 26 вересня тимчасово будуть змінені маршрути двох автобусів

З 26 вересня тимчасово будуть змінені маршрути двох автобусів 15:11

У Чернігові на період проведення ремонтних робіт по вул. Толстого у роботу міського пасажирського транспорту вносяться тимчасові зміни. Перекриття руху автотранспорту триватиме з 8.00 год. 26 вересня по 20.00 год. 14 жовтня.

Пес Патрон став спеціальним гостем Першої Церемонії нагородження номінації «Чотирилапі захисники»

Пес Патрон став спеціальним гостем Першої Церемонії нагородження номінації «Чотирилапі захисники» 15:10

Нагороди за бездоганне виконання службово-бойових завдань, виявлену хоробрість та досягнення у спорті отримали кінологи зі службовими собаками органів державної влади сектору безпеки та оборони України, які беруть активну участь у бойових діях і вже відзначилися у своїй роботі.

Поліція встановлює обставини смертельної ДТП у Березному

Поліція встановлює обставини смертельної ДТП у Березному 15:07

Поліція розслідує обставини дорожньо-транспортної пригоди в смт Березна, внаслідок якої загинула 66-річна чернігівка.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 15:00

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 22 вересня по 8:00 23 вересня 2022 року

У Чернігові провели мистецький вернісаж до Дня миру

У Чернігові провели мистецький вернісаж до Дня миру 14:53

Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 30 листопада 1982 року 21 вересня було встановлено Міжнародний день миру.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини