Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 травня, 00:58:11

Зняли кошти із можливих статей видатків і спрямували на посилення оборонної спроможності Чернігова та ремонт пошкоджених будинків

21.07.2022   14:39Агенцiя

Перерозподілили кошти, знявши з одних напрямків, аби профінансувати більш важливі на сьогоднішній день.

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 21 липня прийнято низку рішень, які дозволять посилити оборонну спроможність міста, а також оплатити аварійно-відновлювальні роботи для десятків багатоповерхівок, які постраждали внаслідок військової агресії російської федерації. 

Зокрема, виділяються перші 15 із 75 млн грн, передбачених Програмою, на часткову компенсацію чернігівцям для ремонту пошкоджених вікон у багатоквартирних житлових будинках внаслідок активних бойових дій. 

— Звернення наразі почали вже надходити і ці кошти потрібні для того, щоб забезпечити розрахунки по цих компенсаціях, — прокоментувала рішення начальниця фінуправління Олена Лисенко. 

Погодили члени виконкому і виділення 1 млн 152 тис грн на розробку проєктно-кошторисної документації, яка потрібна для капітального ремонту 33 житлових будинків, які постраждали під час війни. А також виділяють 88 млн 536 тис грн для відбудови 31 висотки та 6 млн 472 тис  —  для реконструкції двох житлових будинків.

Передбачали додаткові гроші і на оборонні заходи —  5 млн 677 тис грн.  Загалом на цей напрямок з міського бюджету Чернігова витрачено 74 мл грн, зауважила Олена Лисенко. 

Зазначимо, що аби профінансувати вищезазначені роботи кошти зняли з інших статей видатків. Для цьго погоджено рішення про зменшення коштів на фінансування очисних споруд, утримання фонтанів, ремонт внутрішньобудинкових доріг, капремонт зупинкових комплексів, ремонт парку Коцюбинського, дрібний та середній ремонт вулично-дорожньої мережі тощо.

Міський голова Владислав Атрошенко дав доручення начальниці фінуправління Олені Лисенко звернутися з листом до Прем'єр-міністра України та Міністра фінансів щодо прогнозу дохідної і видаткової частини бюджету і необхідної субвенції на покриття касового розриву. 

— Лист щоб був зрозумілий: які були планові показники, які коригування  внесла військова російська агресія, що ми були змушені профінансувати непланово з бюджету незважаючи на нестачу надходжень і, відповідно, планові недонадходження та ще плюс додаткові видатки — скільки нам загально виходячи із цих цифр не вистачає коштів, — прокоментував Владислав Атрошенко. 

Зазначимо, що очікувані власні надходження мали скласти 2,5 млрд грн. Натомість, за попередніми підрахунками, бюджет міста внаслідок широкомасштабної війни недоотримає 1,2–1,3 млрд грн. До того ж не вирішено питання відшкодування різниці в тарифах за попередній опалювальний сезон, а це ще 207 млн грн. Додатково були також непланові видатки на відновлення житлового фонду та підвищення обороноздатності міста — 300 млн грн. Крім того, ще з міського бюджету доведеться підтримати і комунальні підприємства, мова про 100–150 млн, через збитковість тарифів.

Відповідно, з урахуванням прогнозних недонадходжень та вимушених додаткових непланових видатків, діра в бюджеті для Чернігова наприкінці 2022 року сягатиме близько двох мільярдів гривень. 

Зважаючи на вищевикладене, бюджету міста знадобиться підтримка держави, аби пройти цей фінансовий рік

Прес-служба Чернігівської міської  ради

Останні новини Чернігівщини

Як військовослужбовцю після полону звільнитися з військової служби

Як військовослужбовцю після полону звільнитися з військової служби 16:07

Усі військовослужбовці, які були звільнені з полону та не висловили бажання продовжувати військову службу, мають право на звільнення зі служби, наголошують юристи Українського ветеранського фонду.

Чернігівщина може запропонувати найціннішу співпрацю – можливість здобути унікальний досвід 16:03

На цьому наголосив директор Центру кризових ситуацій та підтримки (CDCS) при МЗС Франції Філіп Лаліо сьогодні під час зустрічі з начальником Чернігівської ОВА В’ячеславом Чаусом. Центр працював із загрозами для цивільного населення під час бойових зіткнень зокрема в Судані та Ємені.

28 травня відбулося засідання 40-ої (позачергової) сесії Чернігівської міської ради VIII скликання 16:01

Участь у ньому взяли 27 депутатів та депутаток. Вони розглянули 19 питань. Засідання розпочалося хвилиною мовчання за всім загиблими внаслідок російсько-української війни, військовими та цивільними.

На Чернігівщині СБУ викрила чотирьох адміністраторів груп, які допомагали громадянам призовного віку уникати мобілізації 15:57

Співробітники Служби безпеки України припинили на Чернігівщині діяльність осіб, які перешкоджали законній діяльності ЗСУ та проводили інформаційно-підривну діяльність на користь ворога.

У Чернігові проведено семінар «Як зберігати пам’ять про війну»

У Чернігові проведено семінар «Як зберігати пам’ять про війну» 11:04

27 травня у Чернігові проведено першій в Україні методичний семінар «Як зберігати пам’ять про війну», який організовано Українським інститутом національної пам’яті та Фондом «Партнерство задля стійкості України».

АНОНСИ ПОДІЙ