Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 29 листопада, 17:35:16

Якою має бути СЕЗ та чого найбільше потребує бізнес Чернігівщини

15.07.2022   11:06Агенцiя

Про це говорили на розширеному засіданні робочої групи з економічного відновлення Чернігівської області.

В обговоренні взяли участь начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус, його заступник – Дмитро Іванов, народні депутати Сергій Гривко та Валерій Зуб, представники реального сектору економіки та бізнес інституцій.

Аби краще зрозуміти реальний стан підприємництва в області та його потреби, ОВА в рамках співпраці з Professional Government Association of Ukraine провела опитування серед суб’єктів господарювання. Результати представив Дмитро Іванов.

«З урахуванням того, що 67% підприємств значно постраждали, банально першочергово треба гроші. На відновлення приміщень, обладнання, пошук нових ринків. А також преференції для прикордонного регіону», — акцентував заступник начальника ОВА.

Саме про спеціальну економічну зону деталізував народний депутат України Сергій Гривко, який є співавтором відповідного законопроєкту.

«Спеціальний правовий режим господарської та інвестиційної діяльності  полягає в наданні визначених пільг та особливому порядку застосування норм податкового, митного, валютного та іншого законодавства України відносно суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність або реалізують інвестиційні проєкти на території області», — наголосив народний обранець.

Втім, зібрання мало доповнення до запропонованого законопроєкту.

Зокрема, очільник Чернігівської ТПП Костянтин Іванов зауважив про необхідність введення податку на виведений капітал: усе, що підприємство витрачає на власний розвиток, не оподатковується.  Крім того, він пропонує залишити збори до місцевого бюджету, адже це підтримка інфраструктури громади.

Керівниця ГО «Сяйво Сіверщини» Ірина Березинець акцентувала на спрощені умов підключення до мереж, а також бронюванні від мобілізації деяких критично важливих співробітників. Директорка швейної фабрики «Елегант» зосередила увагу на мотивації та залучені кадрів.

Усі пропозиції до законопроєкту учасники робочої групи можуть надіслати протягом тижня до Агенції регіонального розвитку Чернігівської області.

«Це наша не перша зустріч і далеко не остання. Адже бізнес, виконавча влада, відповідні інституції та законотворці разом мають відшліфувати всі пункти СЕЗ. Дякую за продуктивну дискусію. Впевнений, лише так наша робота буде ефективною», — підсумував начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій 
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

Документальний фільм «Битва за Чернігів» — з англійськими субтитрами 15:44

  «Битва за Чернігів» – найбільш повна на даний момент відео-історія оборони Чернігова, знята командою Суспільне Чернігів за спогадами військових. Першу серію цієї документальної трилогії вже можна дивитися із субтитрами англійською мовою на ютуб-каналі Суспільне Чернігів. Прем’єра першого епізоду відбулася 24 листопада.

За матеріалами СБУ до 11 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця рф, який чинив звірства на Чернігівщині 15:39

Служба безпеки України продовжує роботу з викриття та доведення до суду військових злочинців, які чинили звірства в Україні.

Безпека та розвиток ЗМІ в умовах кризи - теми які зараз цікавлять чернігівських медійників 15:32

Хаби незламності та стійкості для представників медіа - так, перефразовуючи відому сьогодні назву, можна назвати мережу “Медіабаза”, що запрацювала за підтримки ГО “Інститут масової інформації” в 10 регіонах країни в листопаді 2022.

Суд визнав недійсними додаткові угоди до договору

Суд визнав недійсними додаткові угоди до договору 11:28

За принципової позиції ювенальних прокурорів, Господарський суд Чернігівської області повністю задовольнив позов, поданий в інтересах Новобілоуської сільської ради Чернігівського району, визнав недійсними 5 додаткових угод, укладених до договору про закупівлю палива для закладів освіти, та стягнув із постачальника природного газу до місцевого бюджету майже 300 тис. грн, надмірно сплачених на їх виконання.

  Паперові та електронні рецепти в умовах відключення світла: роз?яснення МОЗ

Паперові та електронні рецепти в умовах відключення світла: роз?яснення МОЗ 11:27

Міністерство охорони здоров’я нагадує, що на період дії воєнного стану лікарі можуть виписувати пацієнтам паперові рецепти на лікарські засоби у разі відсутності світла та зв’язку.