Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 29 листопада, 16:04:46

Гранти від держави на бізнес: є-Робота почала приймати заявки в Дії

11.07.2022   11:14Агенцiя

З 1 липня стартувала нова урядова програма «єРобота», заявку на безповоротний грант для власної справи можна подати через Дію.

Програма включає в себе шість напрямків, головна мета яких — створити нові робочі місця та сприяти розвитку малого та середнього бізнесу, навіть під час війни. Це, в свою чергу,  дозволить забезпечити ріст ВВП, стійкість економіки та максимально швидке відновлення нашої країни.

 1.  Мікрогранти до 250 тис. грн. для тих, хто хоче запустити новий бізнес.

Учасником програми може стати будь-який громадянин України, який не працює на інших підприємствах та не веде інший бізнес.

Урядом заплановано видати 20 тисяч таких грантів за рік. Відповідно, бюджет програми складатиме 5 млрд грн. на рік.

За рахунок такого гранту фізичні або юридичні особи – підприємці зможуть придбати обладнання, оплатити сировину та матеріали, здійснити часткову оплату оренди.

Держава надає можливість запустити будь-який мікробізнес, як-то пошив одягу і взуття, хімчистка, сервісний чи ремонтний центр.

Обов’язковими умовами програми є:

  • створення одного або двох робочих місць;
  • виплата суми гранту протягом трьох років у вигляді податків, зборів та обов’язкових платежів.

Відповідно до умов, після розгляду проєкту в разі його відповідності критеріям програми грантові кошти буде перераховано на окремий рахунок здобувача гранту в Ощадбанку.

Остаточне рішення про надання гранту буде приймати Державна служба зайнятості.

Детальніше тут:  https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu

 2. Програма розвитку переробної галузі.

Співфінансування підприємців, які хочуть створити або розвинути свій бізнес. Перші 1000 заявників отримують грант у розмірі до 70% вартості проекту, решту 30% фінансують за власний рахунок.

Кошти виділяються на придбання основних засобів виробництва (верстати, технологічне обладнання) та покриття витрат на їх доставку та введення в експлуатацію.

Також учасники можуть залучити додаткові кредитні кошти — до 16 млн грн за програмою «5-7-9» під 0%.

Підприємці мають сплатити податки та ЄСВ на суму гранту протягом 3 років, створивши щонайменше 25 робочих місць.

Детальніше тут:  https://diia.gov.ua/services/grant-na-pererobne-pidpriyemstvo

3. Гранти на підтримку садівництва, ягідництва та виноградарства.

Держава співфінансує закладення саду спільно з підприємцем (загалом планується підтримати створення 10 тис. га садів). Держава надає грант розміром 70% вартості проєкту (без ПДВ), 30% – за рахунок коштів одержувача.

Детальніше тут:  https://diia.gov.ua/services/grant-na-sad

 4. Часткова компенсація вартості створення теплиць.

Один заявник може побудувати один тепличний модуль. Для перших 1000 заявників держава надає грант розміром 70% вартості проєкту (без ПДВ), але не більше ніж 7 млн грн, 30% — за рахунок коштів одержувача. Усі наступні заявники отримують грант на 50% вартості проєкту (без ПДВ), але не більше ніж 5 млн грн, 50% – за рахунок коштів одержувача.

Детальніше тут:  https://diia.gov.ua/services/grant-na-teplicyu

5. Програма «Старт в ІТ».

Гранти на навчання українців за ІТ-спеціальностями. Отримати фінансування можуть громадяни, які втратили роботу, знаходяться в простої, неоплачуваних відпустках, ВПО, які бажають отримати нову професію у сфері IT.

Після завершення навчання учасники мають протягом 30 днів працевлаштуватися за новою спеціальністю, відкрити ФОП або провадити незалежну професійну діяльність.

 6. Програма інвестицій у ІТ-стартапи.

В рамках проєкту фінансується реалізація ІТ-стартапів на різних етапах — від ідеї до готового життєздатного продукту.

Для стартапів, залежно від стадії реалізації, Фонд розвитку інновацій надає грант від 750 тис. до 3,5 млн грн з чіткими умовами про кількість залучених працівників, а Фонд інвестицій надає поворотну фінансову допомогу від 3,5 до 8 млн грн.

Обов’язок отримувача гранту — сплатити податки та ЄСВ у розмірі 50% отриманого гранту протягом двох років та створити не менше 5 робочих місць.

За повідомленням Урядового порталу

Останні новини Чернігівщини

Документальний фільм «Битва за Чернігів» — з англійськими субтитрами 15:44

  «Битва за Чернігів» – найбільш повна на даний момент відео-історія оборони Чернігова, знята командою Суспільне Чернігів за спогадами військових. Першу серію цієї документальної трилогії вже можна дивитися із субтитрами англійською мовою на ютуб-каналі Суспільне Чернігів. Прем’єра першого епізоду відбулася 24 листопада.

За матеріалами СБУ до 11 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця рф, який чинив звірства на Чернігівщині 15:39

Служба безпеки України продовжує роботу з викриття та доведення до суду військових злочинців, які чинили звірства в Україні.

Безпека та розвиток ЗМІ в умовах кризи - теми які зараз цікавлять чернігівських медійників 15:32

Хаби незламності та стійкості для представників медіа - так, перефразовуючи відому сьогодні назву, можна назвати мережу “Медіабаза”, що запрацювала за підтримки ГО “Інститут масової інформації” в 10 регіонах країни в листопаді 2022.

Суд визнав недійсними додаткові угоди до договору

Суд визнав недійсними додаткові угоди до договору 11:28

За принципової позиції ювенальних прокурорів, Господарський суд Чернігівської області повністю задовольнив позов, поданий в інтересах Новобілоуської сільської ради Чернігівського району, визнав недійсними 5 додаткових угод, укладених до договору про закупівлю палива для закладів освіти, та стягнув із постачальника природного газу до місцевого бюджету майже 300 тис. грн, надмірно сплачених на їх виконання.

  Паперові та електронні рецепти в умовах відключення світла: роз?яснення МОЗ

Паперові та електронні рецепти в умовах відключення світла: роз?яснення МОЗ 11:27

Міністерство охорони здоров’я нагадує, що на період дії воєнного стану лікарі можуть виписувати пацієнтам паперові рецепти на лікарські засоби у разі відсутності світла та зв’язку.