Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну?
Тисячі житлових будинків знищили росіяни за час нового вторгнення. Мільйони українців покинули свої домівки й сьогодні не мають також житла. Як забезпечити таку кількість людей житлом?

Будівництво модульних будинків може допомогти швидко забезпечити житлом велику кількість людей. Такі модульні містечка вже будують у Львові.
Для фахівців громад команда Регіонального офісу “U-LEAD з Європою” в Чернігівській області провели інформаційну сесію «Реформування сфери містобудівної діяльності – основні зміни». Олександр Придатко та Тетяна Данилів, експерти з просторового планування розповіли про всі складнощі процесу узгодження та будівництва модульних будинків.
“Це тимчасові житлові будинки контейнерного або блокового типу. Їх можна швидко зібрати, розібрати й перемістити. Їх виготовляють із полегшених конструкцій в більшості - малоповерхових”, - говорить Олександр Придатко.
Поруч із питаннями пошуку ресурсів для будівництва таких будинків, є важливі проблеми документального оформлення проєкту. Сьогодні держава розвиває відповідне законодавство і постійно з’являються нові підзаконні акти.
На цій інфосесії експерти обговорили частину таких законодавчих змін. Зокрема мова йшла про те, що сьогодні дозволено будувати тимчасові житлові будинки на будь-якій земельній ділянці без змін її цільового призначення. Окрім, звичайно, земель природно-заповідного фонду та природоохоронного, культурного й лісогосподарського призначення.
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.