Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 10 серпня, 22:40:39

U-LEAD допомагає громадам зберегти фінансову стабільність в умовах воєнного стану

29.06.2022   21:00Агенцiя

До 15 липня громади можуть змінити ставки місцевих податків та зборів. Ця можливість допоможу, як наповнити бюджет зараз, так і створити умови для розвитку бізнесу і сплати податків у майбутньому.

“Потрібно спілкуватись із бізнесом, шукати розв'язання його проблем і таким чином забезпечувати надходження до бюджету. Аналіз надходжень допоможе громаді визначити хто є найбільшим платником, з яким потрібно таку співпрацю налагодити”, - наголосив Олександр Мельник, радник з місцевих фінансів та управління Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області під час інформаційної сесії для громад “Виконання місцевого бюджету за І квартал 2022 року: реагування задля забезпечення стабільності в громаді”, яку організував офіс.

Громади регіону значно постраждали від агресії росіян. Частина підприємств зруйнована, частина релокована на захід, певна кількість населення виїхала - ці умови змушують шукати непопулярні рішення і загострюють наявні проблеми.

Тому експерти регіонального офісу пропонують:

  • налагодити сталу комунікацію з підприємствами в громаді та допомагати бізнесу розв’язувати проблеми;
  • вивчити можливості оптимізації видатків бюджету;
  • напрацювати можливі варіанти розвитку економічної ситуації та визначити свої дії по кожному із них.

Під час інфосесії Любов Бєлоусова, начальниця відділу фінансів Макіївської сільської ради розповіла про те, як у громаді змінювали ставку податку на нерухомість для юридичних осіб.

“Ми проаналізували ситуацію в громаді, вивчили практику сусідів і вирішили встановити 1% податку на нерухомість для підприємства, замість 0,1%. Це дозволило нам підвищити надходження та змусило бізнес оптимізувати свою власність”, - каже Любов Бєлоусова.

Також, експерти регіонального офісу звернули увагу громад на потребу оптимізації видатків. Аналіз мережі закладів громади, це школи, садки, медичні заклади, клуби та бібліотеки показує значний потенціал для зменшення видатків та поліпшення ефективності їх роботи. Ірина Кудрик, керівниця регіонального офісу, вважає, що необхідно ґрунтовно планувати свою роботу, особливо в умовах війни.

“Фінансова стабільність громад в умовах воєнного стану можлива, якщо планувати та досліджувати різні варіанти розвитку. Варто визначити оптимістичний, оптимальний та песимістичний варіанти й детально дослідити всі загрози та проблеми, які можуть виникнути в кожному варіанті. Це дозволить підготуватись до будь-якого розвитку подій”, - розповіла Ірина Кудрик.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Останні новини Чернігівщини

В Чернігові поліцейські вилучили у «закладчика» наркотики та психотропну речовину, а також півмільйона гривень готівкою

В Чернігові поліцейські вилучили у «закладчика» наркотики та психотропну речовину, а також півмільйона гривень готівкою 20:06

Співробітники Чернігівського райуправління поліції та регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю викрили 34-річного мешканця Чернігова, який розповсюджував наркотики шляхом «закладок».

Судом задоволено позов прокурора щодо незаконної передачі земель історико-культурного призначення

Судом задоволено позов прокурора щодо незаконної передачі земель історико-культурного призначення 19:59

Господарський суд Чернігівської області задовольнив позов прокуратури, заявлений в інтересах Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА до Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області.

ТОВ «Чернігівгаз Збут»: одна платіжка замість двох і зручний графік оплати електроенергії та її розподілу

ТОВ «Чернігівгаз Збут»: одна платіжка замість двох і зручний графік оплати електроенергії та її розподілу 19:48

Все більше клієнтів команди постачальників ТВІЙ ГАЗЗБУТ, до якої входить ТОВ «Чернігівгаз Збут», користується можливістю сплачувати за електричну енергію та її розподіл через постачальника.

Нова пошта шукає підрядників для ремонту відділень по всій країні

Нова пошта шукає підрядників для ремонту відділень по всій країні 19:44

Нова пошта розпочинає проєкт реновації відділень по всій Україні, як поштових, так і вантажних, щоб надати можливість українському бізнесу працювати під час війни та підвищити комфорт для своїх клієнтів.

Більше 4 тисяч працевлаштованих за 7 місяців...

Більше 4 тисяч працевлаштованих за 7 місяців... 19:40

Ще 361 особу залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру, 653 -скеровано на професійне навчання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини