Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 26 січня, 03:10:45

Мінцифри передало громадам Чернігівщини комплекти «Старлінк»

27.04.2022   19:17Агенцiя

Цими днями представники Міністерства цифрової трансформації України перебувають з робочою поїздкою на Чернігівщині.

В область привезли комплекти «Старлінк». Першочергово обладнанням для доступу до супутникового інтернету забезпечать ті громади, в яких неможливо швидко відновити відповідні мережі.

Першими такі комплекти отримали одні з найбільш зруйнованих внаслідок бойових дій громад — Киїнська та Киселівська.

У Киїнці відразу ж підключили і перевірили «Старлінк».

Керівник експертної групи з розвитку фіксованого інтернету Мінцифри Андрій Набок пояснив, що спеціальних знань для запуску обладнання не потрібно. Для цього використовується мобільний застосунок, де все покроково описано. Цей додаток має встановити лише та людина, яка налаштовує інтернет. Абонентам він не знадобиться. Необхідна умова — постійне (або ж резервне) живлення.

    — Відтепер кожен мешканець громади може підключитися та користуватися інтернетом необмежено. Це дасть змогу, в тому числі, й читати новини, як б’ють ворога, як живуть друзі та рідні, — прокоментував директор департаменту з розвитку фіксованого мобільного інтернету Мінцифри Юрій Мацик.

Втім, для Киїнської громади це ще й можливість відновити навчання.

    — Минулого тижня майже відновили електропостачання, газ, є проблеми з водою, бо дуже багато пошкоджених мереж. Але ж усім треба працювати. Будемо запускати навчальний процес в дистанційному режимі. До цього такої можливості не було — мобільний інтернет був заслабким, — зазначив голова Киїнської громади Андрій Головач.

Два комплекти обладнання передали і в Киселівську громаду, де у селах чотири школи, яким теж потрібен доступ до швидкісного інтернету.

Для прикордонної Чернігівщини доступ до супутникового інтернету вкрай важливий, вважають представники міністерства. Адже отримання достовірної інформації — питання національної безпеки України.

Останні новини Чернігівщини

З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А

З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А 15:01

З понеділка, 26 січня, у Чернігові тимчасово змінюється схема руху тролейбусних маршрутів №3 та №7А.

Вікімарафон – 2026 у Чернігові: 25 років вільних знань та внесок нашої бібліотеки 14:56

22 січня Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових учергове стала осередком творення цифрової історії.

Громади Чернігівської області отримають фінансування на 9 проєктів відновлення за підтримки ЄІБ 14:54

Українські громади отримають 740,3 млн грн, для реалізації 119 проєктів відновлення громад, за підтримки Європейського інвестиційного банку.

Внаслідок атаки росіян по Ніжинському району є постраждалі: поліція документує наслідки 14:52

Сьогодні вдень ворожа армія вдарила безпілотниками по території агропідприємства у Вертіївській громаді Ніжинського району.

Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу

Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу 14:51

У сучасному світі все більше жінок доводять: професія не має статі, а новий старт можливий у будь-якому віці. Яскравий приклад — історія трьох жінок, які наважилися опанувати так звану «чоловічу» професію машиніста-кочегара котельні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини