На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень
П'ятиметровий пам'ятник придбала фірма із Запоріжжя. Його хочуть переплавити на продукцію.
Бронзовий пам’ятник вождю пролетаріату Володимиру Леніну, встановлений на центральній площі міста Новгород-Сіверський на Чернігівщині, продали сьогодні через аукціон за 714 тис. грн.
Як повідомляє кореспондент УНІАН, початкова ціна статуї завважки 4200 кг і заввишки 5 метрів становила 394 тис. грн.
На аукціоні на торговому майданчику Prozorro викупити пам’ятник намагалися 8 учасників. Перемогу здобуло ТОВ "Сяйвомет" із Запоріжжя.
На сайті товариства зазначається, що це спеціалізоване металургійне підприємство, яке займається виробництвом сплавів кольорових металів з брухту та відходів і первинних матеріалів. Представник підприємства телефоном зазначив, що кількатонний бронзовий пам’ятник придбано для переплавки з подальшим виготовленням продукції.
Як пояснили в Новгород-Сіверській міській раді, виручені кошти від продажу пам’ятника планують спрямувати на доброустрій міста. Можливо, оновлять площу або відремонтують пам’ятник Новгород-Сіверському князю Ігорю. Остаточне рішення поки не схвалено.
Продати пам’ятник Леніну як брухт вирішили депутати місцевої ради влітку 2021 року. Балансова вартість статуї на той час становила 150 тис. грн.
Останні новини Чернігівщини
Поліція документує наслідки ворожих атак по Чернігівщини 10:16
Упродовж доби ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками – через удари росіян постраждали мирні місцеві мешканці.
Посилення підтримки Чернігівщини: на зустрічі з представниками фонду «ТІМ4ЮА» визначили напрями співпраці 08:27
Днями у Чернігові відбулася робоча зустріч із представниками благодійного фонду «ТІМ4ЮА», під час якої обговорили актуальні гуманітарні потреби Чернігівщини та визначили основні напрями подальшої співпраці.
14 серпня: цей день в Україні і світі 08:04
День 1632 Російська агресія - Day 1632 Russian aggression
Землевпорядники Чернігівщини оцифрували понад 9,8 тис. документацій із землеустрою та оцінки земель у першому півріччі 2026 року 16:54
Упродовж січня – червня 2026 року фахівці Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області перевели в електронну форму понад 9,8 тис. документацій Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель.