Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 22 травня, 16:18:25

У зверненнях до Держпродспоживслужби в Чернігівській області переважають скарги про порушення прав споживачів

22.01.2022   11:00Агенцiя

До Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області протягом 2021 року надійшло 754 звернення від громадян.

Безпосередньо вiд громадян отримано 364 звернення. Решта надіслані з Урядової «гарячої лінії» – 148, ЦА  ДПСС  – 100, обласні та районні управління ДПСС -13, місцеві органи виконавчої влади - 62, контролюючі органи - 20, органи місцевого самоврядування - 24, місцеві прокуратури – 10, з iнших джерел  – 13.

Минулого року до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області надiйшло 54 колективних звернення, що становить 7,2% вiд загальної кiлькостi.

У зверненнях до Держпродспоживслужби в Чернігівській області громадяни порушують питання про:

  • захист прав споживачів – 452.

Як бачимо, найбільша кількість звернень за 2021 рік стосується питань захисту споживачів (60%). Зокрема, щодо якості та правомірності нарахувань суб’єктами господарювання, які надають житлово-комунальні послуги, якості товарів та побутових послуг, якості обслуговування працівниками;

  • екологію та забруднення навколишнього середовища, санітарний стан – 190 (25,2%).

Серед питань, які найчастіше порушувалися у зверненнях громадян, також недотримання норм санітарного законодавства. Насамперед це стосується проблем добросусідства, дотримання вимог карантинного законодавства. У зверненнях, пов’язаних із проблемами екології, домінують питання забруднення повітря, ґрунту та порушення норм санітарного законодавства;

  • безпечність харчових продуктів та ветеринарну медицину – 80 (10,1%).

Повідомлялося про реалізацію ймовірно неякісної та протермінованої харчової продукції;

  • ціни – 14 (1,9%).

Чимала кількість звернень стосувалась підвищення цін на ліки, лікарські та медичні  засоби. Поширеною темою для громадян залишається невідповідність фактичної вартості житлово-комунальних послуг діючим тарифам;

  • захист рослин та фітосанітарії – 10 (1,3%);
  • діяльність посадових і службових осіб – 7 (0,9%);
  • інші – 1 (0,1%).

Слід зазначити, що найбільше звернень надійшло з м. Чернігова, проте активно звертаються і споживачі з районів.

Спеціалісти Управління захисту споживачів у телефонному режимі надали громадянам 731 консультацію щодо їхніх прав, визначених чинним законодавством, допомогли при складанні письмових претензій, заяв до суб’єктів господарювання, поновлення їхніх споживацьких прав, виявлення порушень умов договорів між громадянами та виконавцями робіт (послуг), що обмежують права споживача, тощо.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області запроваджена можливість подання письмових звернень з використанням мережi Інтернет. Для автоматизації процесу обробки звернень громадян та надання зручного користувальницького інтерфейсу, заснованого на вебтехнологіях, на офіційному вебпорталі Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області визначено електронну адресу для подачі звернень zv@dpsscn.gov.ua.

Останні новини Чернігівщини

   Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону 16:24

Причому як для роботодавців, так і для шукачів роботи, ця послуга цілком безкоштовна. Переконатися в цьому вже сьогодні мають змогу три підприємства, а саме: ТП «Прилукитепловодопостачання» АТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ «Ніжин ТеплоМережі».

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома 15:59

Виявлятимуть та усуватимуть пориви та пошкодження систем опалення будинків, які могли утворитися після замерзання і розмерзання внутрішньобудинкових теплових мереж у той час, коли Чернігів був під прицілом російської артилерії та авіації.

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень 15:53

Співробітники Прилуцького районного відділу поліції та регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю затримали 32-річного мешканця Прилук, у якого виявили загалом 7 кілограмів психотропних речовин та наркотичних засобів. Затриманому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ 15:46

КЕП "Чернігівска ТЕЦ" повідомляє, що гаряча вода, як раніше було заявлено, з 20 травня в будинки та установи міста подаватись не буде.

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ»

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ» 15:43

Укрзалізниця призначає новий двогрупний поїзд та з’єднує Суми та Чернігів з Івано-Франківськом.