Перші торги "соціальним" газом: п'ять підприємств харчової промисловості Чернігівщини придбали «блакитне паливо»
Обласна державна адміністрація стурбована ситуацією, що наразі склалася майже з усіма виробниками соціально значимих харчових продуктів.

Йдеться про ймовірність значного зростання цін на продукцію та навіть загрозу зупинки роботи підприємств через зростання ціни на природний газ у 7-8 разів.
На цю важливу тему з представниками виробників соціально значимих продуктів харчування регіону поспілкувався сьогодні заступник голови ОДА Дмитро Іванов:
- Виробники харчових продуктів опинилися на межі виживання. Уряд, розуміючи складність ситуації, встановив граничний рівень ціни природного газу до 30 квітня поточного року та зобов’язав газовидобувні компанії реалізувати 20% свого видобутку на Українській енергетичній біржі. Постачальницько-збутова надбавка до ціни газу власного видобутку не повинна перевищувати 24%.
Якщо ці підприємства бажають скористатися «соціальним» газом, то мають подати заявку та підтверджувальні документи до відповідної комісії, а також вказати свого постачальника газу.
Як розповів Олег Крапивний, директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА, на отримання пільгового газу у лютому прийнято заявки від 12 підприємств області, які виробляють соціально значимі харчові продукти. Тобто, від усіх підприємств, що їх подали. Відповідно, їхніх трейдерів допущено до біржових торгів, які проходять з 19 по 21 січня поточного року.
Не в останню чергу це сталося завдяки постійному контролю з боку Департаменту та тісній співпраці з профільним Міністерством, підкреслив Олег Крапивний.
Говорили і про результати перших торгів на енергетичній біржі для споживання газу підприємствами у січні, які проходили з 17 по 20 січня. Тоді до аукціону допустили постачальників газу п’яти підприємств області: Чернігівського хлібокомбінату №2, ТОВ «Смачна паляниця», «Ніжин Хліб», «Наша булочка» та Прилуцького хлібзаводу. Проте обсягів «блакитного палива» вистачило лише для двох останніх. Вони отримали майже 14 та 7 тисяч кубічних метрів відповідно.
Свої думки щодо даної ситуації висловила і Ольга Заїка, директор Чернігівського хлібокомбінату. Вона наголосила на критичності моменту. Адже наразі підприємство зазнає значних збитків. А той об’єм газу, який пропонують на аукціоні, зовсім мізерний і його не вистачить для нормального функціонування виробництва.
- Обласна влада зацікавлена у вирішенні цього проблемного питання. Відтак, облдержадміністрація направила до Міністерств енергетики, аграрної політики та продовольства України листи з проханням організувати додатковий аукціон на закупівлю газу за пільговою ціною у січні, — підкреслив Дмитро Іванов.
Що стосується закупівлі газу на лютий, то вчора для трьох з 12 підприємств трейдери вже придбали газ. Торги триватимуть сьогодні та додатково у понеділок, 24 січня.
Для участі ж у березневих торгах виробникам необхідно подати заявки з 1 по 5 лютого.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25
В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21
На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.
“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16
"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13
На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35
Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.