Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 травня, 03:19:10

Зростання вартості газу позначилося на роботі громадського транспорту Чернігова

04.01.2022   12:52Агенцiя

З першого січня цього року стрімко підвищилася вартість природного газу метан: він коштував 24-26 гривень за метр кубічний, а на сьогоднішній день коштує 48-50 гривень, тобто ціна зросла удвічі.

При таких умовах робота автобусів міських маршрутів, які використовують метан, стала збитковою. У Чернігові близько 160 автобусів громадського транспорту на цьому газі. У перші три дні січня у зв’язку з цим випуск автобусів на маршрути у місті складав 40-60% від запланованого. Сьогодні на маршрути вийшло 148 автобусів, тоді як зазвичай – в середньому, 190. Тобто сьогоднішній випуск – 78% від середнього щоденного виходу. Про це на нараді чернігівського міського голови з керівниками КП і структурних підрозділів міськради 4 січня доповів заступник міського голови Віктор Геращенко.

За його словами, перевізники вже розпочали переобладнання автобусів для використання альтернативного палива – газу пропан, дизпалива, бензину. Частина цих автобусів вже працює на маршрутах. Проте для здійснення заміни обладнання на усіх автобусах потрібен час. Протягом січня 2022 року можуть бути складнощі із забезпеченням випуску.

Також він повідомив, що 30 грудня до міської ради вже надійшла заява перевізників щодо перегляду тарифів у 2022 році.

Коментуючи повідомлення, міський голова погодився з тим, що перевізники скаржаться не безпідставно. Вони вже багато років як перейшли на метан як найдешевший вид палива. Але тепер з урахуванням того, що споживання метану на 20-25% більше у перерахунку на умовний літр бензину, при його ціні 46-48 гривень витрати становлять 60 гривень, тобто він став фактично удвічі дорожчим за бензин.

Разом з тим він пообіцяв, що спішити з підняттям ціни на проїзд у громадському транспорті в Чернігові не будуть.

    - Ми будемо моніторити ситуацію по Україні. Це питання не чернігівське, а загальноукраїнське. У разі, якщо по Україні вже інші міста підуть на підняття тарифу, ми також будемо йти. Але ми не будемо ставати першими в цьому питанні точно, і будемо дивитися на загальну ситуацію, - сказав з цього приводу міський голова Чернігова.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради
 

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.