Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 січня, 18:20:39

Чернігів серед співставних міст України на 11 місці по доходах на 1 жителя і на 10 місці по видатках

05.11.2021   10:15Агенцiя

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 3 листопада схвалив представлений Звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за 9 місяців 2021 року. Надалі цей документ виноситиметься на розгляд та затвердження Чернігівською міською радою.

Відповідно до доповіді начальниці фінансового управління міськради Олени Лисенко, за 9 місяців 2021 року до бюджету Чернігівської міської територіальної громади надійшло 2,3 млрд грн. Зокрема, доходи загального фонду – 2,1 млрд грн, доходи спеціального фонду - 167 млн грн. Порівнюючи з минулим роком, надходження збільшилися на 305,3 млн грн, тобто на 15,6%, зокрема за рахунок власних надходжень, а також за рахунок отримання у цьому році більшого обсягу на 40 млн грн державної субвенції на ремонт доріг комунальної власності.

Власні доходи загального фонду складають 1,685 млрд грн, у порівнянні з минулим роком, такі надходження збільшилися на 16,4%. Офіційні трансферти склали 407,8 млн грн, і збільшилися лише на 5,7% в основному за рахунок освітньої субвенції.

Якщо порівнювати з іншими міськими територіальними громадами, то Чернігів по фінансовій забезпеченості на одного мешканця займає 11 місце, і доходи складають 5907 грн.

Надходження податку на доходи фізичних осіб, який у структурі власних надходжень бюджету складає 58,7%, збільшилися на 18% і складають майже 990 млн грн.

Місцеві податки та збори досягли майже 30% загального обсягу доходної частини і склали майже 493 млн грн (збільшення на 18,2%). Найбільшими надходженнями є єдиний податок (55,8%) та плата за землю (38,2%).

Як зазначила Олена Лисенко, власні доходи збільшилися на незначну суму, оскільки зменшилися надходження до бюджету розвитку через скасування надходження коштів від пайової участі в розвиток інфраструктури населеного пункту. Минулого року на цей час таких коштів було отримано 17,6 млн грн. До цільового фонду, створеного міською радою, надійшло 8 млн грн.

В цілому видатки бюджету міської територіальної громади склали 2,1 млрд грн. Найбільш затратною є соціально-культурна сфера – 1,2 млрд грн, або 58,1%, з них 45,5% - галузь «Освіта».

По економічним напрямкам 47% (965 млн грн) видатків бюджету спрямовуються на оплату праці з нарахуваннями працівників бюджетної сфери. На капітальні видатки за всіма напрямками і галузями на розвиток міста спрямовується тільки 18 % (369 млн грн).

Забезпеченість видаткової частини на одного мешканця, порівнюючи показники по міським територіальним громадам України, у Чернігові на рівні Черкаської та Сумської міської територіальної громади. Наше місто на 10-й позиції, із 15 міст України. Видатки на одного мешканця збільшилися на 674 грн, у порівнянні з минулим роком.

Виконання бюджету розвитку за 9 місяців 2021 року збільшилось на 23,8 млн грн або на 7,6% до минулорічних показників, і складає 55,1% (337,1 млн грн).

Фінансування освітньої галузі загалом складає 934,4 млн грн. Це на 18,7% більше, ніж минулого року. Захищені статті – 92,2%. На капітальні видатки спрямовано лише 5,4%, або 50,1 млн грн. Видатки на стипендії та соціальні виплати учням професійно-технічних закладів освіти - 1,3%, або 11,8 млн грн. Це більше на 40,5% від відповідного періоду минулого року. Видатки на наступний рік – збільшуються майже у два рази.

На оснащення закладів охорони здоров’я міста за 9 місяців спрямовано майже 25 млн грн, але наразі ще завершуються тендерні процедури, і за підсумками року будуть значно більші.

Загальні видатки на житлово-комунальне господарство склали 276 млн грн, що на 17,1 млн грн (6,6%) більше за минулорічні видатки. Зокрема, на благоустрій міста спрямовано 149,1 млн грн.

На дорожнє господарство з міського бюджету витрачено 342,7 млн грн, на 17% більше за попередній період. Видатки збільшені за рахунок отримання збільшеного обсягу субвенції державного бюджету на ремонт доріг.

Підтримка транспортної галузі загалом склала 88,3 млн грн, з них на компенсацію пільгових перевезень спрямовано з бюджету 46,3 млн грн, на міську програму розвитку електротранспорту 42 млн грн.

У місті продовжуються виконуватися цільові програми бюджетної сфери, зокрема, програма підтримки народжуваності – майже 10 млн грн, на поліпшення матеріально-технічної бази закладів освіти міста – 7,6 млн грн, поліпшення гігієнічних умов у 8 закладах освіти - 5,4 млн грн.

Також виконується фінансування проєктів Бюджету участі. Із затверджених на 2021 рік 24 проєктів (12 великих та 12 малих) наразі вже профінансовано 17 (10 великих та 7 малих) на загальну суму 5,3 млн грн.
Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Торік на Чернігівщині не зафіксовано випадків африканської чуми свиней

Торік на Чернігівщині не зафіксовано випадків африканської чуми свиней 17:14

Епізоотична ситуація по інфекційних захворюваннях у галузі тваринництва Чернігівської області на початок 2022 року залишалась стабільною і контрольованою, що свідчить про значний обсяг профілактичних заходів, здійснених фахівцями Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини протягом минулого року.

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху 13:05

На базі Західного реабілітаційно-спортивного центру в селі Яворів Львівської області у період з 18 по 22 січня 2022 року відбувся чемпіонат України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху.

 Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни»

Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни» 12:59

На сайті Чернігівської облдержадміністрації розміщена брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни». Це стислий посібник з порадами, як захистити себе під час небезпечних подій.

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно 12:51

1 лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Її перший етап охопить дітей віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем, і триватиме три тижні.

Зміна імені – популярна послуга юстиції

Зміна імені – популярна послуга юстиції 12:44

У 2021 році на теренах Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)відділами державної реєстрації актів цивільного стану було зафіксовано більше тисячі звернень про зміну прізвища, імені або по батькові.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини