Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 6 грудня, 07:40:12

Громади Чернігівщини сплатять до бюджету країни у 2022 році 116 мільйонів реверсної дотації

22.10.2021   12:59Агенцiя

В наступному році громади регіону сплатять 116 мільйонів гривень реверсної дотації до державного бюджету. Але базова дотація буде майже у двічі більшою – понад 229 мільйонів гривень.

Про це розповів Олександр Мельник, радник з місцевих фінансів та управління Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області під час навчань для фінансистів «Формування проєкту місцевого бюджету на 2022 рік».

«Реверсна дотація наявна у громад, які мають великі підприємства, або значну кількість підприємств. Дотаційні громади якраз мають дефіцит бізнесу, або ж бізнес не платить податки. Тому для таких громад важливо працювати із підприємцями й створювати умови для розвитку нових бізнесів», - наголосив Олександр Мельник.

Найбільше реверсної дотації сплачує місто Чернігів понад 48 мільйонів гривень, далі Деснянська громада – 16 мільйонів, Прилуцька громада – 13 мільйонів, Гончарівська громада – майже 12 мільйонів і Варвинська громада – майже 11  мільйонів гривень.

В розрахунку на одного мешканця реверсної дотації лідирує Гончарівська громада, де мешкає 6,2 тисячі мешканців, кожен із яких умовно поверне державі у 2022 році 1930 гривень.
Базової дотації найбільше отримає Городнянська громада – 17,2 мільйона, Носівська громада – 13,7 мільйона та Сосницька громада – майже 12 мільйонів гривень.

«У громад є потенціал до зростання надходжень бюджету. Тому важливо налагоджувати співпрацю із податковою, формувати спроможні мережі закладів освіти та медицини, мотивувати бізнес сплачувати податки та розвиватись», - вважає Олександр Мельник.

Всього реверсну дотацію мають 12 громад, не мають вирівнювальних дотацій 10 громад, і 35 громад регіону отримують від держави базову дотацію.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.
 

Останні новини Чернігівщини

Груднева книгарня: що почитати у перший місяць зими

Груднева книгарня: що почитати у перший місяць зими 14:23

Останній місяць року завжди особливий: він сповнений турбот, надій та сподівань.

10 речей, які потрібно встигнути до Нового року

10 речей, які потрібно встигнути до Нового року 14:15

Перший день останнього місяця року ідеально підходить, щоб згадати всі плани на 2021 та виокремити, що залишилось невтіленим.

10 м’ясних страв на Новий 2022 рік Тигра: смачні та прості новорічні рецепти

10 м’ясних страв на Новий 2022 рік Тигра: смачні та прості новорічні рецепти 13:57

Всі ми знаємо, як швидко летить час в передсвятковій метушні.

Смачні рецепти вихідного дня: 7 гарячих супів для зими 13:51

Зима є зима, і неважливо, холодно на вулиці чи просто сиро та промозгло, а на обід хочеться з'їсти щось гаряче. А що може бути краще ніж апетитний і ароматний суп?

Станом на 5 грудня в Україні зафіксовано 6622 нових випадків COVID-19

Станом на 5 грудня в Україні зафіксовано 6622 нових випадків COVID-19 13:29

6 622 нових випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 5 грудня 2021 року. Зокрема, захворіли 690 дітей та 68 медпрацівників.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини