Розвиток скотарства: проєкт Сосницької громади
Сосницька громада має багато господарств, які розводять корів та здають молоко. Але закупівельна ціна дуже мала: вп’ятеро нижче, ніж ціни на продукт у магазині.
Щоб зацікаити селян у здачі молока, Сосницька громада ще 7 років тому створила Волинківську молочарську спілку. У кооператив двічі на день здають молоко 120 людей з дев’яти навколишніх сіл. Для цього орендували будиночок і холодильники, їх всього три на вісім пунктів прийому. Там усі дані зберігаються у комп’ютері - вага, жирність, підсумки за день.
Жителі кажуть, що ціну за літр молока можна збільшити реально, для цього потрібне нове обладнання та більше молока. Тож Сосницька громада зі своїм проєктом вирішила взяти участь у конкурсі “Наша громада”, аби закупити усе необхідне: транспорт, яким будуть збирати молоко і перевозити на молокозавод, обладнання для контролю якості - екомілки, екосканери.
Громада вже стала фіналістом та сподівається на перемогу, аби збільшити заробіток місцевих господарів.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті відділення лікарні 13:15
Слідчі відділення поліції №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури підготували обвинувальний акт щодо директора однієї з будівельних фірм, який привласнив майже 200 тисяч бюджетних гривень під час капітального ремонту одного з відділень лікарні.
Мезинський природний парк: 20 років на захисті природи 13:10
10 лютого у блакитній вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося засідання круглого столу, присвячене 20-річчю створення Мезинського національного природного парку.
Надзвичайні події в області за останню добу 12:15
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, саме: 3 пожежі.
З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щуки 12:11
З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щукиЧернігівський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 15 лютого 2026 року, відповідно до Правил любительського рибальства на Чернігівщині діятиме заборона на вилов щуки.
Від редактора до старшого солдата: історія чернігівського медійника Сергія Кириченка 10:49
Сергій Кириченко – один з найдосвідченіших чернігівських редакторів. Майже 20 років він відпрацював у різних виданнях «Чернігівської Медіа Групи», а з початку повномасштабного вторгнення долучився до Збройних сил України.