Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 23 травня, 14:16:47

Про вирішення проблемних питань ДП «Чернігівторф» говорили в обласній раді

17.08.2021   17:46Агенцiя

16 серпня в обласній раді відбулось засідання робочої групи з розгляду звернення членів первинної профспілкової організації ДП «Чернігівторф».

Нагадаємо, 3 серпня на пленарному засіданні п'ятої сесії обласної ради восьмого скликання головою профспілкової організації ДП «Чернігівторф» Андрієм Страховим було подано заяву про надання допомоги у вирішенні проблемних питань та розв'язанні конфліктної ситуації, що склалася на підприємстві.

За результатами розгляду заяви було прийнято рішення про створення робочої групи і підписано відповідне розпорядження голови обласної ради.

Сьогоднішнє засідання провів голова робочої групи - заступник голови обласної ради Дмитро Блауш.

У роботі засідання взяли участь голова постійної комісії обласної ради з питань економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики, радник голови ОДА Дмитро Іванов, голова первинної профспілкової організації ДП «Чернігівторф» Андрій Страхов, голова Чернігівської обласної організації всеукраїнської незалежної профспілки «Трудящі» Олександр Кухарук, представники Департаменту соціального захисту населення ОДА, ГУ Пенсійного фонду України в Чернігівській області, обласних управлінь Національної поліції та Державної податкової служби, виконавчого апарату обласної ради.

Андрій Страхов та Олександр Кухарук детально розповіли про ситуацію, що склалася на державному підприємстві, та окреслили його головні проблеми, які заважають стабільній роботі торфозаводів. За їх словами, однією з причин нестабільної діяльності підприємств ДП «Чернігівторф» є часта зміна керівництва, адже з 2004 року було призначено 27 директорів.

Як доповів старший слідчий з особливих справ слідчого управління ГУ Національної поліції в області Віталій Музика, по ДП «Чернігівторф» на сьогоднішній день відкрито 10 кримінальних проваджень за фактами перешкоджання господарській діяльності, привласнення та розкрадання майна, недбалого ставлення та нанесення шкоди навколишньому природному середовищу через незаконний видобуток тощо.

За словами доповідачів, за весь час стагнації підприємства накопичились мільйонні борги, які заводи вже не можуть погасити, що тягне за собою різноманітні санкції, зокрема арешт рахунків й неможливість подовження ліцензії на видобуток.

За даними ГУ Пенсійного фонду України в Чернігівській області, загальна заборгованість зі сплати страхових внесків становить більше одного мільйона гривень, через що працівникам не зараховується трудовий стаж за період несплати.

Також Андрій Страхов повідомив, що сьогодні підприємство працює тільки на 25 відсотків своєї потужності і, навіть, ті суми коштів, що підприємство перераховує для сплати страхових внесків та податків, за нормами законодавства зараховуються на сплату пені та штрафів, через що податкові борги продовжують накопичуватися.

Під час обговорення учасники наради висловлювали пропозиції щодо застосування реструктуризації заборгованості, можливості передачі підприємства громаді та інші шляхи, які зможуть дозволити зберегти виробництво і ті робочі місця, яке воно забезпечує.

Підбиваючи підсумки обговорення, Дмитро Блауш зауважив, що, зважаючи на серйозність і складність питання, концептуальне вирішення проблеми потребує більш детального вивчення ситуації.

За попередньою домовленістю, після надання органами нацполіції інформації щодо кримінальних та адміністративних проваджень, відкритих проти керівництва підприємства, а також довідок від пенсійного фонду і податкової служби щодо стану заборгованості підприємства з податків, зборів та платежів до бюджету буде проведено наступну зустріч для детального обговорення проблемних питань і пошуку спільних шляхів вирішення ситуації.

Відділ інформаційного забезпечення
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Городнянщина. Хроніка життя в облозі

Городнянщина. Хроніка життя в облозі 07:58

24 лютого. Того ранку о четвертій годині, коли ледь починало світати, Городня не спала.

Як будуть відновлювати зруйновані під час бомбардувань підприємства Чернігівщини?

Як будуть відновлювати зруйновані під час бомбардувань підприємства Чернігівщини? 07:50

Промислові потужності Чернігівщини зазнали значних пошкоджень під час активних бойових дій.

Як під час війни проходить освітній процес на Чернігівщині?

Як під час війни проходить освітній процес на Чернігівщині? 07:34

Через широкомасштабну збройну агресію російської федерації проти України та активні бойові дії, які проходили на території Чернігівської області, багато цивільних об’єктів та об’єктів критичної й соціальної інфраструктури зазнали нищівних ударів.

23 травня - цей день в Україні і світі

23 травня - цей день в Україні і світі 07:30

23 травня в Україні – День морської піхоти, День Героїв – свято пам'яті борців за свободу України.

   Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону 16:24

Причому як для роботодавців, так і для шукачів роботи, ця послуга цілком безкоштовна. Переконатися в цьому вже сьогодні мають змогу три підприємства, а саме: ТП «Прилукитепловодопостачання» АТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ «Ніжин ТеплоМережі».

АНОНСИ ПОДІЙ