Максим Торжевський: «Щоб втримати кадри, роботодавці мають працювати легально та платити кваліфікованим працівникам гідну заробітну плату»
Про те, чому так важливо подолати працю «в тіні» та платити кваліфікованим працівникам гідні зарплати, йшлося на засіданні «круглого столу», що відбувся 22 липня 2021 року в Семенівській міськраді.

Тема обговорення - «Соціальне партнерство при вирішенні питань детінізації зайнятості населення та легалізації оплати праці». Ініціатор заходу – Чернігівський обласний центр зайнятості. Участь у засіданні взяли представники місцевого самоврядування, Управління Держпраці в Чернігівській області, соціальні партнери та роботодавці. Головував заступник директора Чернігівського обласного центру зайнятості Максим Торжевський.
За його словами, цього року економіка та ринок праці області відчували наслідки минулорічних локдаунів, розриву традиційних партнерських зв’язків та обмежену потребу в робочій силі. Cеред викликів у сфері зайнятості, характерних для нашої області, - кризова демографічна ситуація, трудова міграція працездатного населення, тіньова зайнятість та дисбаланс попиту і пропозиції робочої сили.
«Дефіцит молодих кадрів в подальшому буде ще більш відчутним, - сказав заступник директора обласного центру зайнятості. - Тому громадяни старше 45 років та пенсіонери, які готові працювати на підприємствах області, фактично стануть безальтернативним трудовим ресурсом для місцевих роботодавців».
Щоб зацікавити вакансіями шукачів роботи та втримати кадри, роботодавці мають працювати легально та платити кваліфікованим працівникам гідну заробітну плату. Натомість маємо один з найменших розмірів середньої зарплати в Україні (на Чернігівщині це 11 182 грн) та тіньову зайнятість, де за офіційними даними працює 16% зайнятого населення області.
«Станом на 1 липня в базі даних обласної служби зайнятості були актуальними понад 1 тис. вакансій, - сказав Максим Торжевський. – З них кожна четверта пропонувала мінімальний розмір оплати праці, більше половини - із зарплатою до 9 тис. гривень, лише 1,5% - були «дорожчими» за 15 тис. гривень. Підприємствам, що пропонують високу заробітну плату, потрібні менеджери, інженери різної спеціалізації, програмісти, агрономи високої кваліфікації з відповідним досвідом роботи. До речі, заробітна плата, яку роботодавці виставляють у вакансіях, що подають до служби зайнятості, на третину менша, ніж середня зарплата в області. Звісно, оперативно укомплектувати такі пропозиції роботи не просто, та й висококваліфіковані фахівці відмовляються працювати за таку оплату».
За словами Максима Торжевського, у центрі уваги служби зайнятості наразі є оперативне працевлаштування шукачів роботи та збільшення кількості вакансій з гідними умовами праці. «Мета застосування нових підходів у роботі та удосконалення традиційних послуг – це бажання служби відповідати вимогам часу та залишатися надійним соціальним партнером для наших клієнтів», - сказав він.
Начальник відділу організації взаємодії з роботодавцями Чернігівського обласного центру зайнятості Людмила Лисобикова ознайомила присутніх з послугами служби зайнятості та новаціями в її діяльності.
Багато питань роботодавці адресували головному державному інспектору Управління Держпраці у Чернігівській області Оксані Карабан щодо організації та проведення інспекційних перевірок дотримання законодавства про працю і зайнятість.
На засіданні «круглого столу» також йшлося про перспективи розвитку Семенівської міської територіальної громади та залучення інвестицій в її розвиток, переваги легальної зайнятості для населення та роботодавців, наслідки неформальних трудових відносин, особливості діяльності місцевих підприємств в сучасних умовах.
Валентина Федусь
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.