Федір Уляненко про податки, бізнес та сервіс
Найбільша проблема – податкові борги та несплата податків, найбільше досягнення – відсутність кримінальних справ щодо працівників та перехід від фіскального органу до сервісної служби

Федір Уляненко
Про діяльність податкової служби розповів на прес-конференції голова ДПІ в місті Чернігові ДПС Федір Уляненко.
Результати роботи податкової у місті Чернігові за 9 місяців можна охарактеризувати у вигляді надходжень коштів до бюджетів всіх рівнів. Так за цей час до Державного бюджету мобілізовано 381,4 млн.грн., у т.ч. до загального фонду – 372,7 млн.грн.
Місцевий бюджет виконаний на 108,4%, міська казна поповнилася на 409,1 млн.грн. Найбільше джерело надходжень – це податок на доходи фізичних осіб, що складає 71,6% цієї суми.
Серед проблем, які найбільше впливають на роботу податкової Федір Уляненко назвав несвоєчасну сплату податків, виникнення боргів підприємців та підприємств, які або не мають грошей або взагалі, збанкротували. Таких несплачених податків на сьогодні майже 100 мільйонів гривень. З одного боку це створює певний резерв (податківці мають надію, що їх сплатять) з іншого – це каталізатор проблем. П’яту частину цих коштів заборгували фізичні особи підприємці, а серед найбільших боржників – “Хімволокно”.
Крім того, зберігається тенденція приховування або мінімізації прибутків у підприємств роздрібної торгівлі. “Існує значна кількість торгових підприємств, які показують збитки, а при цьому відбувається розширення площі та доходів господарів. У першому півріччі 49 підприємств торгівлі звітували про збиткову діяльність”, – зазначив керівник ДПІ у м.Чернігові ДПС. На його думку, основна причина такої поведінки фірм – протиріччя або “невідповідності” у законодавстві, маніпулювання податковим кодексом.
З початку року було зменшено кількість перевірок приватного бізнесу. При цьому результати навпаки збільшуються. Основна увага перевіряючих зосереджена на схемних кредитах, “тіньових” доходів та роботі юридичних осіб. За 9 місяців цього року податкова не проводила перевірок ринків та людей, які на них працюють.
Головне завдання, яке ставить перед собою податкова служба, – це перехід від фіскального органу до сервісної служби. Така робота включає і створення умов для зменшення контактів між працівниками служби і підприємцями, переведення звітування та сплати податків в режим он-лайн. Ці кроки не лише дозволяють скоротити час для подання звітності, а і підвищити якість обслуговування, зменшити ймовірність проявів корупції та порушень.
Федір Уляненко наголосив: “Міські податківці створюють усі умови для взаємовигідної співпраці з платниками податків. одаткова служба реформується з фіскального органу у сервісну. Поняття “сервіс” це передусім якість, зручність, швидкість, доступність, комфортність для платників і, звичайно, відкритість перед ними. І від цього будуть залежати надходження до бюджетів, а бізнес отримає можливість безперешкодно розвиватися”.
Створено новий антикорупційний проект – “Пульс податкової”. Це гаряча телефонна лінія, за номером якої можуть телефонувати небайдужі громадяни і повідомляти про неправомірні дії з боку працівників податкової служби. Працює лінія цілодобово: з 8:30 до 19:30 – оператори, а у неробочий час – інтерактивний автовідповідач. Кожен, хто телефонує, гарантовано отримує зворотній зв’язок з інформацією про заходи, вжиті за наслідками поданого сигналу.
Нагадаємо, що електронний податковий сервіс “Дізнайся більше про свого бізнес-партнера” розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу ДПС України (www.sts.gov.uа).
Для зручності при ДПІ у м. Чернігові ДПС діє Центр видачі безкоштовних сертифікаційних електронних ключів. Працюють співробітники сектору кожен день з 9-00 до 19-30, у п’ятницю до 18-15, за адресою: вул. Кирпоноса, 28, кім. №14, телефон за довідками 774-927.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).