Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 червня, 22:13:29

Лісові господарства Чернігівщини виконують план та нарощують прибутки

17.10.2012   15:00Агенцiя

Жовтневе засідання колегії Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства почалося з вітання іменинника – директора Борзнянського держлісгоспу Леоніда Стахорського. Під дружні оплески присутніх його поздоровив начальник облуправління Валерій Лозицький і вручив ювілярові осінній букет троянд.

Першим взявши слово на пленарному засіданні, Валерій Григорович перегорнув сторінки важливих подій попереднього місяця. У його виступі ішлося і про ті завдання, які ставить перед лісівниками Держлісагентство України ( особливий наголос – на будівництві лісових доріг!), і про сесію Чернігівської обласної ради та про перезатвердження на ній мисливських господарств. На завершення Валерій Лозицький вкотре звернув увагу всіх керівників підприємств на відповідальність в роботі у осінньо-зимовий період: треба попрацювати так, аби “було і тепло, і економно”.

Доповідь “Про підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств Чернігівського ОУЛМГ за 9 місяців 2012 року” зробив начальник відділу економіки та фінансів Володимир Полубень.

Відмічалося, що всі держлісгоспи послідовно та цілеспрямовано працюють над забезпеченням своєчасного відтворення лісів. За звітний період посаджено і посіяно на зрубах 1598,2 га лісових культур, що становить 115% плану за 9 місяців та 91% – річного.

Догляд за лісовими культурами на зрубах виконано на 136%, а на прийнятих землях – на 105%.

Протягом цього часу підприємствами було заготовлено 225,8 тис. м3 ліквідної деревини – на рубках формування і оздоровлення лісів. Рубками догляду та санітарними рубками пройдено 7,9 тис. га лісу.

Слід відмітити, що всі держлісгоспи за 9 місяців у повному обсязі виконали заплановані профілактичні та попереджувальні і лісозахисні заходи. У порівнянні з відповідним періодом минулого року, кількість випадків загорань у лісах зменшилась – на 21.

Для забезпечення охорони лісів від пожеж у структурних підрозділах управління було створено 22 пожежні станції ( до їх складу входить 37 пожежних автомобілів, 20 мотопомп, 25 пожежних цистерн, 20 малих протипожежних модулів, 127 одиниць іншої техніки; споруджено 30 спеціальних спостережних веж – з них 15 обладнано телевізійними системами спостереження; до того ж, обладнано 75 місць для забору води пожежними автомобілями).

Не лише пожежі, а й шкідники завдають нашим лісам серйозної шкоди. У минулому році виникла проблема з сосновим пильщиком. Та вчасно проведений на враженій площі хімічний обробіток насаджень стабілізував ситуацію. Нинішнього року непокоїть лісівників сосновий шовкопряд (в основному, його площа зосереджена в Чернігівському держлісгоспі). Отож восени проводяться винищувальні заходи.

Зазначимо, що за 9 місяців нинішнього року обсяг реалізованої продукції склав 259 683 тис. грн. і збільшився – порівняно з відповідним періодом минулого року – на 13 565 тис грн., або на 5,5%. Всі лісогосподарські підприємства забезпечили темпи росту реалізації продукції.

Реалізація продукції на 1 га лісового фонду зросла на 35,6 грн. і склала 660,7 грн.

Шість держлісгоспів мають цей показник вищий від середнього по управлінню. Найбільший обсяг реалізації на 1 га лісового фонду припадає на Н.-Сіверський (936, 7 грн.), Добрянський (825,2 грн.), Городянський (816,2 грн.) та Холминський (814,3 грн.) лісогосподарські підприємства.

Варто додати, що за підсумками роботи держлісгоспів протягом 9 місяців отримано 5 229 тис. грн. чистого прибутку, що на 205 тис. грн., або на 4,1% більше минулорічного періоду.

На ведення лісового господарства направлено 56 143 тис. грн., із них 53 020 тис. грн., або 94, 4% власних коштів.

Потрібно підкреслити, що за січень- вересень 2012 року середньомісячна заробітна плата в лісовому господарстві склала 3040 грн. і зросла на 11,1%. Найвища – у Холминському, Ніжинському, Городнянському, Семенівському та Добрянському держлісгоспах.

А продуктивність праці в цілому по управлінню зросла на 10,4%.

За 9 місяців лісогосподарські підприємства сплатили до зведеного бюджету 36 733,8 тис. грн. податків. Крім податків, до бюджету сплачено 33 387,6 тис. грн. єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду. Темп росту склав 108%.

Всі держлісгоспи забезпечили темп росту та виконання затверджених показників.

І нинішній, як і попередні роки, був досить складним. Неспокійно на українському ринку деревини. Але чернігівські лісогосподарські підприємства стараються так налагоджувати виробництво, щоб скрізь відчувалося життя і кошти надходили…

Після звітної доповіді виступив перший заступник начальника облуправління, головний лісничий Юрій Пономаренко і розповів про враження делегації сіверських лісівників від робочої поїздки до Волинської та Рівненської областей.

Питання ефективності використання лісосировинних ресурсів висвітлив заступник начальника управління, головний інженер Олександр Кириченко.

* * *
Після пленарного засідання учасники колегії виїхали “на практику” у ДП “Чернігівське лісове господарство”. У Пакульському лісництві вони ознайомилися з лісокультурами та роботою шишкосушарки, а у Славутицькому – з пожежною технікою. Відвідавши Мекшунівське лісництво, учасники колегії побували на площі, де у боротьбі з шовкопрядом був проведений хімічний обробіток лісокультур мотопомпою, яка зазвичай використовується при гасінні пожеж.

Микола Тищенко, Чернігівське ОУЛМГ

Останні новини Чернігівщини

По 6 годин без електрики: жителів Чернігівщини попереджають про триваліші відключення 14:37

Від 24 червня на Чернігівщині НЕК "Укренерго" ввело більші норми обмежень електропостачання. Відповідно графіки погодинних відключень стали частішими.

На Чернігівщині пошкоджено 68 об'єктів медзакладів та 8 зруйновано вщент

На Чернігівщині пошкоджено 68 об'єктів медзакладів та 8 зруйновано вщент 14:25

За час повномасштабної війни, розв’язаної росією, чимало обʼєктів української медичної інфраструктури пошкоджено або зруйновано вщент ворогом. Йдеться про лікарні, амбулаторії, пологові, поліклініки тощо.

Концерт хору ім. Бортнянського до свята Трійці 14:12

У день великого християнського свята, 23 червня 2024 року, концертну програму “До Дня Святої Трійці” представив Академічний камерний хор ім. Д.Бортнянського Чернігівського обласного філармонійного центру.

Світ неперевершених дитячих суконь від Тетяни Клименко 12:20

Її сукні для дівчаток - це симбіоз унікальності, вишуканості, краси, зручності та високої якості.

Чернігівський спортсмен здобув бронзу на чемпіонаті Європи з плавання 12:15

Представник Чернігівської області Арсеній Ковальов виборов бронзову нагороду на чемпіонаті Європи з плавання та встановив новий рекорд України в комбінованій естафеті 4х100 м серед чоловіків.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини