Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 21 травня, 13:08:34

Бізнес-проект чернігівських мікробіологів – один з найактуальніших в Україні

03.10.2012   16:09Агенцiя

Інвестиційний проект “Виробництво сучасних мікробних препаратів на основі корисних мікроорганізмів”, розроблений чернігівськими науковцями, був презентований на ІІІ Міжнародному інвестиційному бізнес-форумі країн-учасниць СНД “Ялтинські ділові зустрічі”, який проходив 27-29 вересня.

Право бути представленим на такому високопредставницькому заході він виборював у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України. Всього там було розглянуто 150 бізнес-проектів. На ялтинський форум потрапило близько 30-ти.

“Проект чернігівських мікробіологів мені дуже сподобався. Це один із серйозних проектів, якому, я вважаю, треба давати зелене світло”, – сказала експерт Міністерства, кандидат економічних наук Інеса Шестова.

Пропозиція організувати в Україні виробництво вітчизняних мікробних препаратів на форумі в Ялті була розміщена на виставковому стенді і озвучена на пленарному засіданні. Її почули представники солідних фінансових структур, зокрема, ВТБ-банку та Євразійського банку розвитку. Директор Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААНУ Наталія Буняк поспілкувалася з експертами, відповіла на всі запитання зацікавлених фахівців, залишила їм контактні дані.

Проект чернігівських мікробіологів був у Ялті єдиним від Чернігівщини та Національної академії аграрних наук україни. Він передбачає будівництво біофабрики з виробництва близько 400 гектарних порцій мікробних препаратів. Потреба в інвестиціях – 1,7 млн. дол. США, термін окупності – 3 роки. Сьогодні чернігівські фахівці виготовляють мікробні препарати в лабораторних умовах. Замовлення на них щороку зростає, і наявних потужностей все частіше не вистачає. Інвестору, який забажає вкласти гроші у створення в Україні нової галузі промисловості чернігівські вчені готові надати приміщення та забезпечити всебічний науковий супровід.

Як відомо, застосування препаратів, створених на основі корисних мікроорганізмів, дозволяє агровиробникам економити до 50% мінеральних добрив, а відтак і коштів. Водночас зменшувати хімічне навантаження на довкілля і оздоровлювати доволі занітрачені на сьогодні ґрунти. Виробники, які хоча б раз скористалися препаратами чернігівських спеціалістів, уже від них не відмовляються – надто очевидним є економічний ефект.

Наталія Потапчук

Останні новини Чернігівщини

   Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону 16:24

Причому як для роботодавців, так і для шукачів роботи, ця послуга цілком безкоштовна. Переконатися в цьому вже сьогодні мають змогу три підприємства, а саме: ТП «Прилукитепловодопостачання» АТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ «Ніжин ТеплоМережі».

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома 15:59

Виявлятимуть та усуватимуть пориви та пошкодження систем опалення будинків, які могли утворитися після замерзання і розмерзання внутрішньобудинкових теплових мереж у той час, коли Чернігів був під прицілом російської артилерії та авіації.

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень 15:53

Співробітники Прилуцького районного відділу поліції та регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю затримали 32-річного мешканця Прилук, у якого виявили загалом 7 кілограмів психотропних речовин та наркотичних засобів. Затриманому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ 15:46

КЕП "Чернігівска ТЕЦ" повідомляє, що гаряча вода, як раніше було заявлено, з 20 травня в будинки та установи міста подаватись не буде.

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ»

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ» 15:43

Укрзалізниця призначає новий двогрупний поїзд та з’єднує Суми та Чернігів з Івано-Франківськом.