Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 вересня, 19:03:07

Чернігівське хімволокно ліквідують остаточно?

02.10.2012   12:19Агенцiя

Чернігівський обласний господарський суд почав ліквідацію чернігівського “Хімволокна”, яке не здатне погасити борги перед кредиторами. Найбільше завод заборгував головному своєму власникові – російському Альфа-банку. Однак, майна підприємства не вистачає, щоб погасити всі борги перед кредиторами

Чернігівське волокно з 2008 року більшу частину часу простоює. Згідно з реєстром, борги заводу складають 1 млрд. 52 млн. грн. Більше всього “Хімволокно” заборгувало російському Альфа-банку – 729,4 млн. грн. Також підприємство числиться в списку позичальників ТОВ “КУА” ІЗІ ЛАЙФ “(153,511 млн. грн.), ПАТ” Промінвестбанк “- 4,7 млн. грн. Останній позичав кошти під заставу майна.

Як писав Хімпром, до кризи “Чернігівське хімволокно” працювало успішно, наприклад, в 2006 році отримало 406 млн. грн. доходів і 6,3 млн. чистого прибутку. Потім була запланована масштабна реконструкція. Під неї були залучені кредити “Альфа-Банку” в сумі $ 55 млн. Через інвестиційної програми по реконструкції підприємства, яка проходила в період з 2006-2008 роках накопичилися борги.

Підприємство почало інвестиційні проекти з впровадження установки твердофазної поліконденсації – проектна вартість 20,4 млн. грн. і установки полімеризації ПА-6 – проектна вартість 204 млн. грн. Але почалася криза, і завод з осені 2008 року більшу частину часу простоює.

Виробничі потужності за 2010-2011 рік використовувались в залежності від наявності попиту споживачів. Наприклад, в 2010 році виробництво “Капрон” працювало на 6% від проектної потужності; виробництво “Анід” на 18%. У минулому році ситуація була не краща.

У результаті, 2011 рік “Чернігівське хімволокно” закінчило зі збитками 90237000 гривень. При таких фінансових показниках погасити борги неможливо. Про це йдеться в судовому рішенні від 24 вересня поточного року.

Саме тому прийнято рішення ліквідувати “Хімволокно”. “По причині недостатності майна, відповідач не здатний відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування ліквідаційної процедури”, – повідомляють “Економічні вісті” з посиланням на рішення суду.

Вартість активів підприємства нижче його боргів і становить 860,5 млн. грн. Поки що зацікавлених у порятунку Чернігівського хімволокна інвесторів не знайшлося – в повідомленні Чернігівського господарського суду сказано, що пропозиції з боку можливих інвесторів і по санації боржника на адресу розпорядника майна не надходили.

Хімпром

Останні новини Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини 11:30

На підприємствах машинобудування зайнято понад 3 тис. осіб, що становить 10% від усіх зайнятих у промисловості області.

Урочиста церемонія Посвяти першокурсників у студенти Академії Державної пенітенціарної служби 11:10

Цьогоріч до факультету заочного і контрактного навчання зараховано 179 здобувачів вищої освіти, з них сьогодні 103 студентські квитки було вручено студентам денної форми навчання, освітнього рівня бакалавр за спеціальностями «Право», «Психологія», «Правоохоронна діяльність».

На ділянці ремонту дороги Т-25-19 Холми - Авдіївка укладений фінішний шар нового покриття 11:16

Дорога Т-25-19 - це маршрут, який з'єднує новоутворені Корюківський та Новгород-Сіверський райони Чернігівської області.

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулося урочисте закриття проєкту «АртБліндаж» 11:00

Соціально-мистецький проєкт «АртБліндаж» реалізувався громадською організацією ветеранів «Спілка 13 БТРО» спільно з Чернігівською міською комунальною Централізованою бібліотечною системою.

Поблизу Чернігова поліцейські затримали вантажівку, водій якої залишив місце ДТП 10:40

Група реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління поліції зупинила вантажний автомобіль з явними механічними пошкодженнями за півсотні кілометрів від місця автопригоди з потерпілими, скоєної на території Сновської громади.