Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 30 травня, 07:26:43

Чернігівське хімволокно ліквідують остаточно?

02.10.2012   12:19Агенцiя

Чернігівський обласний господарський суд почав ліквідацію чернігівського “Хімволокна”, яке не здатне погасити борги перед кредиторами. Найбільше завод заборгував головному своєму власникові – російському Альфа-банку. Однак, майна підприємства не вистачає, щоб погасити всі борги перед кредиторами

Чернігівське волокно з 2008 року більшу частину часу простоює. Згідно з реєстром, борги заводу складають 1 млрд. 52 млн. грн. Більше всього “Хімволокно” заборгувало російському Альфа-банку – 729,4 млн. грн. Також підприємство числиться в списку позичальників ТОВ “КУА” ІЗІ ЛАЙФ “(153,511 млн. грн.), ПАТ” Промінвестбанк “- 4,7 млн. грн. Останній позичав кошти під заставу майна.

Як писав Хімпром, до кризи “Чернігівське хімволокно” працювало успішно, наприклад, в 2006 році отримало 406 млн. грн. доходів і 6,3 млн. чистого прибутку. Потім була запланована масштабна реконструкція. Під неї були залучені кредити “Альфа-Банку” в сумі $ 55 млн. Через інвестиційної програми по реконструкції підприємства, яка проходила в період з 2006-2008 роках накопичилися борги.

Підприємство почало інвестиційні проекти з впровадження установки твердофазної поліконденсації – проектна вартість 20,4 млн. грн. і установки полімеризації ПА-6 – проектна вартість 204 млн. грн. Але почалася криза, і завод з осені 2008 року більшу частину часу простоює.

Виробничі потужності за 2010-2011 рік використовувались в залежності від наявності попиту споживачів. Наприклад, в 2010 році виробництво “Капрон” працювало на 6% від проектної потужності; виробництво “Анід” на 18%. У минулому році ситуація була не краща.

У результаті, 2011 рік “Чернігівське хімволокно” закінчило зі збитками 90237000 гривень. При таких фінансових показниках погасити борги неможливо. Про це йдеться в судовому рішенні від 24 вересня поточного року.

Саме тому прийнято рішення ліквідувати “Хімволокно”. “По причині недостатності майна, відповідач не здатний відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування ліквідаційної процедури”, – повідомляють “Економічні вісті” з посиланням на рішення суду.

Вартість активів підприємства нижче його боргів і становить 860,5 млн. грн. Поки що зацікавлених у порятунку Чернігівського хімволокна інвесторів не знайшлося – в повідомленні Чернігівського господарського суду сказано, що пропозиції з боку можливих інвесторів і по санації боржника на адресу розпорядника майна не надходили.

Хімпром

Останні новини Чернігівщини

«Допомога і всебічна підтримка мешканців громади – мій пріоритет у службі», – поліцейський офіцер Ічнянської громади Олександр Генці 11:09

29-річний Олександр Генці став першим на Чернігівщині поліцейським офіцером громади. «Шериф» служить в рідній Ічнянській територіальній громаді і йому близьке гасло «Я – тут, щоб оберігати, захищати, жити та працювати».

Сенсорний кіоск вже біля художнього музею імені Галагана на Валу 11:06

Біля Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана відкрили перший туристичний сенсорний кіоск, який реалізується у рамках проєкту регіонального розвитку «Чернігівське князівство від тисячолітньої історії до сучасної туристичної промоції». Ще до початку війни з метою популяризації туристичного потенціалу області було придбано 8 сенсорних кіосків.

Представники 5 країн ЄС та УВКБ ООН на Чернігівщині: що вже зроблено і в чому може полягати подальша допомога 11:04

Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) надає різнопланову підтримку жителям Чернігівщини з моменту, коли постраждалі території стали доступні гуманітарним організаціям. За цей час напрями допомоги суттєво розширилися: від гуманітарних вантажів до програм з відновлення житла.

єВідновлення: затверджений персональний склад комісії, що розглядатиме заяви від чернігівців про надання компенсації за пошкоджене житло

єВідновлення: затверджений персональний склад комісії, що розглядатиме заяви від чернігівців про надання компенсації за пошкоджене житло 11:00

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 23 травня затвердив персональний склад комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна та положення про діяльність цієї комісії.

Упродовж минулого тижня надзвичайники 102 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій та надання допомоги громадянам

Упродовж минулого тижня надзвичайники 102 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій та надання допомоги громадянам 10:56

Упродовж минулого тижня (з 22 по 29 травня 2023 року) щоденно в підрозділах Головного управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 202 чоловіка особового складу та 72 одиниці основної й спеціальної техніки.

АНОНСИ ПОДІЙ