У 2011 на Чернігівщині одна сім'я в середньому витрачала 3376 гривень на місяць
За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, середньостатистична сім’я області у 2011р. витрачала 3376 грн. за місяць.
Кожний житель щомісячно витрачав 1740 грн. еквівалентних* сукупних витрат.
Більше половини коштів (56%) населення спрямовувало на харчування, більше чверті (27,5%) – на непродовольчі товари та послуги.
Значна сума коштів витрачалася на оплату житла, комунальних продуктів та послуг, в середньому 207 грн. (6,1% сукупних витрат). Щомісячно направлялось на купівлю одягу та взуття – 141 грн. (4,1% сімейного бюджету), на товари та послуги з охорони здоров’я – 95 грн. (2,8%), зв’язок – 65 грн. (1,9%). Витрати на купівлю предметів домашнього вжитку, побутової техніки та поточне утримання житла становили 81 грн. (2,4%).
Разом із тим на відпочинок і культуру населення витрачало 1,4% сімейного бюджету, на освіту – 0,7% тощо. У той же час на алкогольні напої та тютюнові вироби направлялося відповідно 1,2 та 1,6% сімейного доходу.
На неспоживчі витрати (допомогу родичам та іншим особам, купівлю акцій, сертифікатів, вклади до банків, витрати на будівництво, капітальний ремонт житла тощо) домогосподарства спрямовували 13,7% усіх витрат.
_________
*З урахуванням шкали еквівалентності. Починаючи з 2011р. при розрахунках середньодушових показників, а також показників диференціації населення та домогосподарств за рівнем матеріального добробуту відповідно до сучасної міжнародної практики впроваджено використання шкали еквівалентності. Зазначена шкала є системою коефіцієнтів, яка відображає зменшення мінімально необхідних потреб на одного члена домогосподарства при збільшенні розміру домогосподарства та зміні його складу. В Україні застосовується шкала, за якою першому члену домогосподарства присвоюється коефіцієнт 1, а всім іншим – 0,7.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 10:48
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.
СБУ та Нацполіція ліквідували міжрегіональне наркоугруповання, яке збувало психотропи у трьох регіонах України 10:37
Служба безпеки спільно з Національною поліцією викрили та припинили діяльність міжрегіонального наркоугруповання, учасники якого організували збут психотропних речовин через Телеграм-канали та мережу так званих «закладок» у різних регіонах України
На Чернігівщині через російські атаки постраждали мати з дитиною: поліція документує наслідки 10:33
Упродовж доби росіяни продовжували обстрілювати Чернігівську область. Внаслідок атак постраждали двоє мешканців Городнянської громади Чернігівського району, 45-річна жінка та її 13-річна донька
Гуманітарна місія «Проліска» запустила безкоштовний маршрут у Ніжинському районі 10:12
Гуманітарна місія «Проліска» продовжує працювати над тим, щоб мешканці віддалених та постраждалих територій мали доступ до допомоги, послуг і можливості жити гідно навіть у складних умовах.
Стартувало навчання для громад у Школі Безбар’єрних Маршрутів 09:30
За ініціативи Мінрозвитку стартував новий навчальний цикл Школи Безбар’єрних Маршрутів 2026, який реалізує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Японії.